Zimowy płaszcz chłopięcy

plaszczyk-chlopiecyPomijając bardzo wybredne osobistości o nietypowym guście, większość z nas, czy to w przypadku kobiet czy też mężczyzn, nie może narzekać na brak wyboru w okryciach takich jak kurtki czy płaszcze na zimę. Nawet jeśli nie mieszkamy w zbyt dużym mieście z licznymi galeriami czy markowymi butikami, problem znika, gdyż coraz więcej osób decyduje się na zakupy przez Internet.

Każdy na ogół wie czego oczekuje wybierając dla siebie konkretny model płaszcza, nie tak łatwo jednak kupić zimowy płaszczyk dziecięcy, w szczególności dla chłopca.

Większość rodziców dla swych pociech płci męskiej kupuje najczęściej kurteczki, przede wszystkim dlatego, że są ciepłe i wygodne, a ponadto bardzo praktyczne. Nadają się na co dzień do przedszkola czy do szkoły, ale sprawdzają się także podczas zimowego szaleństwa na sankach. Niestety, tak jak dorosły mężczyzna, również mały chłopiec czasami musi założyć eleganckie ubranko, a do niego niezbędnym okryciem wierzchnim w chłodnym okresie jest płaszczyk. Na co zatem zwracać uwagę kupując płaszczyk chłopięcy?

Płaszczyki dziecięce są zazwyczaj droższe od kurteczek, ale i wśród nich ceny są bardzo rozbieżne. Biorąc pod uwagę fakt, że dziecko bardzo szybko rośnie, jeśli nie będzie nosiło płaszcza na codzie, z pewnością nie ma sensu kupować najdroższych modeli, gdyż za rok ubranie z dużym prawdopodobieństwem może okazać się za małe. Jeśli chłopiec będzie nosić płaszczyk na co dzień, możemy zainwestować w droższą wersję, pod warunkiem, że będzie to płaszczyk wełniany lub przynajmniej z dużą ilością wełny w składzie. Ubrania z tworzyw sztucznych powodują nadmierne pocenie, a wcale nie chronią zbyt dobrze przed zimnem, co może mieć negatywny wpływ na zdrowie dziecka.

Wybierając płaszczyk dla chłopca, trzeba zwrócić szczególna uwagę nie tylko na kolor, ale i na fason. Oczywista rzeczą jest, że nie kupimy maluchowi ubranka różowego czy liliowego, gdyż te kolory zarezerwowane są raczej dla dziewczynek, więc chłopiec zapewne pewnie nie będzie czuł się w nim dobrze. Dla przedszkolaka możemy wybrać płaszcz niebieski czy zielony, a dla starszego chłopca granatowy czy też szary. Bardzo ważny jest też krój – dla chłopców zarezerwowane są modele o prostym fasonie, inne niż te dla dziewczynek, dla których szyte są płaszczyki dekoracyjnie marszczone, rozkloszowane czy z bufiastymi rękawkami albo kokardami. Jeśli chodzi o względy praktyczne, takie okrycie nie powinno być zbyt długie, aby nie krępowało dziecku ruchów i nie groziło potknięciem się i przewróceniem. Oprócz ładnego wyglądu, szczególnie ważne jest przecież bezpieczeństwo malucha.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *