Zabawy i konkursy na dzień chłopaka w szkole

Dzień Chłopca w przedszkolu
Organizacja dnia chłopaka w szkole lub przedszkolu spada zazwyczaj na wychowawcę klasy, zwłaszcza w najmłodszych klasach
. Im dzieci starsze, tym częściej same organizują tego rodzaju święto na łonie klasy. Mimo to, w początkowych klasach pomoc nauczyciela jest niezbędna i nieoceniona. Warto pamiętać, że wiele konkursów i zabaw na dzień chłopaka można wymyślić samodzielnie, bazując na różnego rodzaju pomysłach związanych z aktywnością dzieci.

Zatem jakie zabawy dla dzieci będą najlepsze i najbardziej odpowiednie na dzień chłopaka?

Po pierwsze zawsze sprawdzą się zabawy ruchowe i związane z aktywnością fizyczną dzieci. Trzydziestego września, czyli w dzień chłopaka, pogoda może być jeszcze całkiem przyjemna i ciepła, w związku z czym zabawy oraz konkursy można zorganizować na dworze, np. na boisku szkolnym. Dziewczyny można zaangażować jako prowadzące zabawę, jurorki, inna dziewczyna można być sędzią, mogę też oczywiście kibicować. Chłopców można podzielić na drużyny, ale konkursy indywidualne też są fajnym pomysłem. Jakie konkursy można zorganizować? Zręcznościowe, na szybkość, siłowanie na rękę, konkursy na czas. Dobrym pomysłem są też konkursy w postaci quizów, ale niekoniecznie na tematy związane z przedmiotami szkolnymi, ale np. konkurs wiedzy sportowej, znajomości świata filmu, mody lub…koleżanek z klasy. Przy tego typu zabawach gwarantowana jest dobra zabawa.

Inny rodzaj konkursów, idealny na dzień chłopaka, to konkursy typowo kobiece czy wręcz dziewczęce, np. nawlekanie nitki na igłę, robienie kanapek i sałatek, obieranie owoców. Można podzielić męską część klasy na dwie lub trzy drużyny, każdej drużynie wręczyć potrzebne akcesoria (papier toaletowy, ręczniki papierowe, kilka rolek kolorowej bibuły, nożyczki, klej itp.), dobrać po 2-3 dziewczyny w roli modelek. Każda drużyna będzie miała za zadanie wykonać 3 stroje na pokaz mody: elegancki lub balowy, sportowy oraz na co dzień. Pomysłowość chłopaków może okazać się zaskakująca i przezabawna.

Jeszcze inną częścią dnia chłopaka w szkole jest wręczanie prezentów oraz składanie życzeń. Dziewczyny mogą na lekcjach plastyki lub techniki wykonać kartki, napisać na nich życzenia, ciekawie je ozdobić i w dzień chłopaka wręczyć kolegom z klasy. Jedna z dziewczyn (lub wychowawca w młodszych klasach) może również pozbierać pewną kwotą od pozostałych dziewczynek i kupić po jakimś drobnym upominku dla każdego kolegi z klasy. Upominki te nie muszą, wręcz nie powinny, być kosztowne. Mają to być niewielkie pamiątki, np. klasowe zdjęcie w antyramie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *