Wierszyki i życzenia na kartki wielkanocne

Wierszyki i życzenia wielkanocnePodczas Świąt Wielkanocnych zwykle spotykają się całe rodziny. Bywa jednak tak, że nie możemy się z kimś zobaczyć i wówczas warto wysłać mu jakieś wyjątkowe życzenia. Chociaż coraz rzadziej wysyłamy kartki, to niektórzy wciąż to robią. Właściwie można również wręczyć komuś upominek w postaci wielkanocnej kartki i to najlepiej zrobionej samodzielnie. To ciekawe i twórcze zajęcie dla dzieci i dla dorosłych. Istnieją różne metody robienia kartek. Trzeba się zastanowić którą z nich wybrać oraz co pojawi się na kartce.

Po pierwsze zamiast prostokątnego kartka wielkanocna może mieć kształt jajka czy kurczaczka. To zabawny i ciekawy pomysł. Jeśli chodzi o sposoby dekorowania kartek, to można je pomalować, narysować coś na nich, wyhaftować, wykleić rozmaitymi materiałami, zastosować jedną z technik – quilling, scrapbooking, kirigami czy origami. Trzeba wybrać sposób, który nam najbardziej odpowiada i który nie będzie dla nas zbyt trudny. Potem warto zrobić przynajmniej wstępny projekt. Jakie motywy i ozdoby pojawiają się na kartkach wielkanocnych? Oczywiście kurczaczki, baranki, zajączki, pisanki, bazie, wiosenne kwiaty, stroiki czy palmy wielkanocne. Kiedy kartka wielkanocna będzie już gotowa czas zastanowić się nad treścią życzeń. Można napisać po prostu „Wesołych Świąt Wielkanocnych” czy „Wesołego Alleluja”, ale można też umieścić tam cały wierszyk.

Różnego rodzaju rymowane życzenia i wierszyki na Wielkanoc można znaleźć chociażby w Internecie. Oto kilka przykładów:

„Żeby śmiały się pisanki,
uśmiechały się baranki,
mokry dyngus zraszał skronie,
dużo szczęścia sypiąc w dłonie”;

„Tęczowych pisanek,
na stole pyszności,
mokrego Dyngusa
i wspaniałych gości.
Niech to będzie czas uroczy
Życzę miłej Wielkiej Nocy!”;

„Smacznego jajeczka Wielkanocnego,
dużego zająca czekoladowego.
Zdrowia niezawodnego, wielu radości
i przez całe święta samej wesołości”;

„Na ten piękny poranek,
malowanych pisanek,
dużo zdrowia i radości,
a w niedziele wielu gości”.

Oczywiście można też spróbować wymyślić jakiś wesoły wierszyk samodzielnie lub całą rodziną. Na pewno trzeba w nim wspomnieć o Świętach Wielkanocnych, żeby były radosne i zdrowe. Często też wymienia się dobre jedzenie, życzy udanego Dyngusa czy wspomina coś o zajączkach, barankach i kurczaczkach. Życzenia powinny być lekkie i wiosenne. Jeśli wręczy się lub prześle komuś własnoręcznie zrobiona kartkę wielkanocną z wymyślonymi przez siebie życzeniami będzie to podwójna niespodzianka. Warto postarać się w ten sposób i sprawić radość bliskim. Wymaga to więcej wysiłku niż wysłanie e-kartki, ale daje dużo satysfakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *