Tkane chusty do noszenia dzieci

Tkane chusty do noszenia dzieci  Coraz więcej rodziców uważa, że częsta bliskość z dzieckiem bardzo dobrze wpływa zarówno na nie, jak i na relacje rodzic-niemowlę. W związku z tym chętnie decydują się na noszenie malucha w chuście. Można jej używać zarówno wykonując codzienne czynności domowe, jak i wychodząc na spacer czy na zakupy.

Do wyboru jest kilka rodzajów chust: kieszonka, kulkowa, wiązana elastyczny lub wiązana tkana. Ta ostatnia wykonywana jest więc podobną techniką jak na przykład tkane szale czy obrusy. Do wykonywania chust tkanych stosuje się splot skośno-krzyżowy. Tego rodzaju chusta umożliwia noszenie dziecka nie tylko z przodu lub na biodrze, ale również na plecach. Czyli istnieją trzy zasadnicze sposoby wiązania takiej chusty, jednak dzielą się one jeszcze na kolejne. Jeśli chcemy nosić dziecko z przodu wykonujemy z tkanej chusty tak zwana kieszonkę, koalę lub kołyskę. Żeby nosić je na biodrze robi się wiązanie o nazwie huśtawka lub siodełko. Natomiast jeśli stworzymy plecaczek, to możemy mieć córeczkę lub synka na plecach. Oznacza to, że chusty tkane umożliwiają noszenie zarówno malutkich, jak i nieco większych dzieci. Trudno opisać w kilku słowach jak wiązać chustę, aby dziecko było w niej bezpieczne i aby było mu wygodnie. Na początku na pewno trzeba korzystać z instrukcji. Są nawet specjale kursy, na których można się nauczyć wiązania danego rodzaju chusty.

Jakie są zalety noszenia dziecka w chuście? Na pewno wspomniana już możliwość zapewnienia mu poczucia bliskości i bezpieczeństwa. Poza tym można robić wiele rzeczy, nie martwiąc się co się w danej chwili dzieje z maluchem. W przypadku utkanej chusty można zawiązać ją tak, aby ciężar ciała dziecka był rozłożony równomiernie na obu ramiona. Poza tym można z jednej strony zapewnić noworodkowi pozycję z podparciem główki, a z drugiej używać chusty do noszenia większych dzieci. Oczywiście wiąże się to z obciążaniem kręgosłupa, co niektórzy uznają za poważny minus. Jeśli chodzi się w chuście latem, to jest to dodatkowa warstwa ubrania i może wtedy być naprawdę gorąco, tym bardziej że maleństwo też grzeje. Wadą może być również to, że aby dziecko mogło mieć zapewniona należyta wygodę trzeba nauczyć się dobrze wiązać chustę. Jednak nie jest to wcale aż takie trudne. Tak więc warto kupić tkaną chustę do noszenia maluszka, a kiedy już podrośnie można mu z kolei podarować zestaw do tkania dla dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *