Tanie wczasy z dziećmi w górach

wakacje-z-dziecmi-w-gorachWczasy w górach to wiele atrakcji i możliwości spędzenia wolnego czasu. Zwłaszcza jeśli planuje się wyjazd całą rodziną, uzdrowiskowe miejscowości górskie są dobrym wyborem. Przede wszystkim to spacery, korzystanie z ciekawie przebiegających ścieżek rowerowych, wędrówki wśród wzniesień i większych górek. A dla tych którzy preferują raczej te mniejsze górki, to przede wszystkim idealnym celem wojaży powinien być Beskid Sądecki. Oferuje niezbyt wymagające trasy spacerowe dla całych rodzin, nawet z małymi dziećmi, a ponadto specyficzny klimat. Trzeba tutaj wspomnieć o Krynicy Zdroju, Tyliczu, Piwnicznej i Muszynie.

Wszystkie z tych miejscowości mają charakter uzdrowiskowy. Położone są wśród malowniczych wzniesień. Ich specyficzny charakter to głównie wpływ kultury łemkowskiej, której ślady zauważalne są do dzisiaj: przydrożne kapliczki, cerkiew w Muszynie Złockiem oraz pozostałe jeszcze gdzieniegdzie drewniane budowle, a szczególnie łemkowski skansen.

Wczasy w tamtejszych okolicach to zdrowy i tani wypoczynek. Do dyspozycji turystów planujących urlop na południu kraju jest wiele kwater prywatnych w Krynicy, wspaniałe ośrodki wypoczynkowe w Muszynie, agroturystyka w Złockiem i pokoje do wynajęcia w rozlicznych pensjonatach rozlokowanych w miejscowościach uzdrowiskowych. Ceny zaczynają się już od 25 zł za osobę a przy dłuższym pobycie całą rodziną można liczyć na dogodną ofertę obejmującą cały urlop.

Szczególnie godne polecenia są gospodarstwa agroturystyczne, przygotowane specjalnie na przyjazdy całych rodzin dziećmi. Pokoje nie są drogie, a dodatkowymi atrakcjami zwłaszcza dla dzieci są place zabaw, zjeżdżalnie, trampoliny. Natomiast dorośli mogą korzystać z dostępu do Internetu, możliwości rozpalenia grilla no i chłonąć ile się da świeżego uzdrawiającego powietrza.

Szczególnym bogactwem opisywanych terenów są pitne wody mineralne. W samej Muszynie jest ponad 10 ujęć wody. Dodatkowo można udać się do krynickich i muszyńskich pijalni wód, gdzie za niewielką opłatą skosztujemy różnych rodzajów wód mineralnych. Wykorzystuje się je do leczenia typowych schorzeń układu oddechowego jak i pokarmowego. Uzdrowiska i sanatoria w Muszynie i Krynicy Zdroju słyną przede wszystkim z turnusów, podczas których osoby każdym wieku mogą podreperować kondycję fizyczną jak i psychiczną. Ponadto stosuje się profilaktykę nowotworową i miażdżycy oraz dodatkowo leczenie takich dolegliwości jak nerwice, alergie i osteoporoza. W tym wszystkim pomagają oczywiście naturalnie nasycone i wydobywane w miejscowościach uzdrowiskowych wody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *