Sylwester z małym dzieckiem

Noc sylwestrowa to czas zabawy, tańca do białego rana, szampana i fajerwerków. Jak jednak spędzić ten czas, kiedy mamy małe dziecko? Czy jesteśmy skazani spędzenie nudnego wieczoru w domu? Oczywiście, wcale nie musi tak być. Nikt nie powiedział, że zabawy do białego rana skończyły się wraz z macierzyństwem.

Standardowym rozwiązaniem, gdy wybieramy się na imprezę sylwestrową, jest pozostawienie malucha pod opieką dziadków czy innych członków rodziny, którzy planują spędzić Sylwestra w domu. Jeśli nie mamy takiej możliwości, możemy także wynająć opiekunkę do dziecka, tym bardziej, że ceny zaczynają się już od 5 złotych za godzinę, więc koszt opieki nad maluchem przez jedna noc nie będzie zbyt wysoki. Jednak tej nocy prawie każdy chce świętować, wiec jeśli nie zadbamy o opiekę nad naszą pociechę podczas Sylwestra odpowiednio wcześniej, tuż przed planowana imprezą możemy mieć problem ze znalezieniem odpowiedniej osoby.

Oczywiście i my możemy pozostać tego wieczoru w domu razem z naszą pociechą, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby zorganizować małą prywatkę sylwestrową i przywitać Nowy Rok w gronie zaproszonych przyjaciół. Jednak jeśli dziecko pójdzie już spać, towarzystwo nie może zachowywać się zbyt głośno, biorąc pod uwagę, że maluch śpi za ścianą. Kilkulatek może być oczywiście bardzo podekscytowany i może nie chcieć spać, podczas gdy jego rodzice, ciocie i wujkowie się bawią, dlatego możemy pozwolić mu tej nocy zaczekać do północy, jednak później koniecznie trzeba namówić dziecko do pójścia do łóżka.

A co jeśli marzy nam się kilkudniowy wyjazd na sylwestra, np. w góry, nad morze czy na Mazury? Nic nie stoi na przeszkodzie aby wybrać się na takiego Sylwestra całą rodziną – zarówno z niemowlęciem, jak i małym dzieckiem czy przedszkolakiem można go spędzić poza domem. Coraz więcej ośrodków wypoczynkowych ma do zaoferowania rodzinne pobyty sylwestrowe z atrakcjami dla wszystkich członków rodziny.

Cena kilkudniowego pobytu to zazwyczaj koszt od kilkuset do tysiąca złotych, przy czym pobyt małych dzieci jest zwykle tańszy niż pobyt dorosłych, a pobyt dzieci do lat trzech może być nawet bezpłatny. Jest to zatem całkiem niezły pomysł na spędzenie niezwykłego Sylwestra, a opieka nad maluchami podczas zabawy rodziców gwarantowana. Starsze dzieci maja w kurortach do dyspozycji zadaszone place zabaw, organizowane gry, zabawy i konkursy, a ponadto mini bal sylwestrowy. Dzięki temu świetnie bawią się zarówno dzieci, jak i rodzice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *