Skarbonka ze słoika

Skarbonka ze słoikaW czasach, gdy wszyscy mają konta bankowe coraz mniej osób pamięta o skarbonkach, a przecież podarowanie jej dziecku to naprawdę doskonały pomysł. W ten sposób możemy zacząć uczyć malucha, że warto odkładać pieniądze, bo kiedy zbierze się większa suma można samemu kupić wymarzony prezent.

Najbardziej popularne są skarbonki-świnki. Bez problemu można je kupić w wielu sklepach, ale jeszcze ciekawiej będzie zabawić się w domowy recykling i wykonać skarbonkę samodzielnie. Będzie to zresztą kolejny dobry przykład dla dziecka, zwłaszcza jeśli do zrobienia skarbonki wykorzystamy przedmioty, które miały trafić do kosza na śmieci. Zresztą zawsze zanim coś wyrzucimy zastanówmy się czy nie da się tego ponownie wykorzystać. Okazuje się na przykład, że wiele ciekawych rzeczy można zrobić ze słoika, chociażby właśnie skarbonkę. Najprostszy sposób polega na obklejeniu słoika kolorową taśmą, nałożeniu na górę kawałka materiału i użyciu gumki recepturki, żeby się dobrze trzymał. Materiał powinien być oczywiście odpowiednio naprężony. Potem wystarczy rozciąć go w taki sposób, aby można było wrzucać do słoika pieniądze. Jeśli jednak ktoś ma więcej czasu i zapału do tego, aby zrobić efektowną skarbonkę ze słoika, może spróbować wykonać własną świnkę.

Skarbonka-świnka może powstać na przykład ze słoika po kawie. Dookoła słoika umieszczamy ozdobny pasek papieru. Oczywiście powinien być różowy lub ozdobiony różowymi wzorkami. Następnie doklejamy uszy i oczy, które najlepiej zrobić z samoprzylepnego papieru kolorowego. Z tyłu powinien znaleźć się spiralny ogonek, natomiast od spodu przyklejamy cztery nakrętki z butelek, które sprawdzą się doskonale jako nóżki świnki. Ryjek robimy na zakrętce od słoika. Wystarczy nakleić na nią różowe koło i zrobić na nim dwie kropki. Żeby umieścić w takiej skarbonce pieniądze wystarczy odkręcić „ryjek”. W ten sposób można więc oszczędzać również papierowe banknoty. Jeśli natomiast ktoś chce mieć nieco bardziej tradycyjną świnkę-skarbonkę może ją zrobić z butelki PET. Wówczas wycięcie otworu do wrzucania monet nie będzie zbyt skomplikowane. Niektórych rodziców przekonuje też fakt, iż skarbonki i zabawki z plastikowych butelek są bezpieczniejsze niż te ze słoików. Nie mogą się rozbić. Chociaż z drugiej strony właśnie tak tradycyjnie wydobywa się oszczędności ze skarbonki – trzeba ją rozbić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *