Prezent dla dziewczynki na 2 latka

Z pewnością niekiedy wybór odpowiedniego prezentu dla przyszłego solenizanta może nastręczać nam wielu trudności. W przypadku osób dorosłych prezentem może być niemalże każdy drobiazg, jednakże dzieci liczą zazwyczaj na wspaniałe, wymarzone podarunki, szczególnie od najbliższych.

Aby wiec ułatwić Państwu nieco wybór trafionego upominku dla 2-letniej dziewczynki, przedstawiamy ranking najpopularniejszych prezentów dla dzieci.

1. TRADYCYJNE ZABAWKI – to chyba jedna z częściej wybieranych opcji na prezent dla małego dziecka. Obecnie na rynku znajdziemy całe mnóstwo najróżniejszych zestawów, odpowiednich zarówno dla dziewczynek jak i chłopców, obejmujących klocki, figurki czy nawet sylwetki zwierzątek, które dziecko może samodzielnie budować, ucząc się przy tym rozpoznawania kształtów i kolorów. 2-letniej dziewczynce z powodzeniem możemy zatem kupić edukacyjną zabawkę, która posłuży jej podczas najbliższych lat rozwoju.

2. ZABAWKI INTERAKTYWNE to propozycja dla dzieci, które chcemy nauczyć rozpoznawania dźwięków lub reagowania na określone zachowania. W modzie obecnie są różnego rodzaju lalki i figurki z wbudowanymi mikrofonami i głośnikami, utrzymujące swego rodzaju interakcję z dzieckiem podczas wspólnej zabawy.

3. KSIĄŻKI i MALOWANKI dla najmłodszych to przede wszystkim książeczki obrazkowe, przeznaczone do wspólnego czytania. Aby więc rozbudzić dziecku ciekawość świata i pobudzić jego wyobraźnię, polecamy zakup ciekawej książeczki o warzywach, owocach lub zwierzątkach, dodatkowo wprowadzających pierwszą wiedze z zakresu, przykładowo profilaktyki żywienia. Malowanki i kolorowanki to z kolei propozycja dla dzieci bardzo kreatywnych już w najmłodszych latach, dobrze radzących sobie z kredkami czy mazakami.

4. CIASTOLINA I MODELINA to kolejna propozycja dla twórczych dzieci. Co więcej, wykonywanie prostych kształtów czy figurek z plastycznego materiału może świetnie wpłynąć na rozwinięcie u małego dziecka sprawności ręka-oko, a sama czynność może z kolei świetnie zbliżyć rodziców czy opiekunów do dziecka.

5. ODZIEŻ I AKCESORIA to z kolei alternatywa dla powyższych sugestii. Dziewczynkom o wiele łatwiej dobrać strój, tym bardziej, jeśli zdecydujemy się na przykład na zakup ciekawego przebrania – wróżki, księżniczki czy motylka. Pamiętajmy jednak, aby rozmiar i ogólny charakter takiej odzieży skonsultować z rodzicami przed podjęciem decyzji o wyborze prezentu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *