Pomysły na prezent dla mamy i dziecka

prezent-dla-malego-dzieckaPrezenty dajemy z reguły z jakiejś okazji – na przykład jako pożegnalny upominek dla niani, podarunek dla nauczycielki lub promotorki w ramach podziękowania za okazaną pomoc. Są też konkretne, okazje jak weselny prezent dla koleżanki lub przyjaciółki, zaręczynowy czy walentynkowy podarunek dla narzeczonej, świąteczny upominek dla siostry lub szwagierki bądź rocznicowy prezent dla dziewczyny lub żony.

Najczęściej stawiamy na gotowe wyroby, niektórzy jednak wolą samodzielnie wykonane upominki dla mamy czy babci, bądź też innego członka rodziny.

Oprócz wyżej wymienionych okazji istnieje jeszcze minimum jedna, która warta jest zatrzymania się. Chodzi o prezenty z okazji narodzin dla malucha i oczywiście jego mamy. Jak w przypadku większości okazji możemy mieć niewielki dylemat na co najlepiej postawić. Dwie główne opcje kryją się pod nazwami : pięknie i praktycznie. Pierwsza kategoria z reguły dotyczy mam, druga zaś, jak nietrudno się domyślić, ich pociech.

Jaki możemy dać prezent dla kobiety? Możliwości jest wiele. Nie skupimy się jednak na materialnych podarunkach. Zaproponujemy coś co z pewnością przyda się każdej młodej mamie. Chodzi o karnet zabiegów, które pozwolą nieco odciążyć zmęczone ciążą ciało. Nie mamy oczywiście na myśli ciężkich ćwiczeń na siłowni a na przykład masaż relaksujący. Inne opcje to między innymi basen lub pilates. Wiadomo, że młoda mama może mieć problem ze znalezieniem czasu. Dlatego najlepiej, aby kupiony przez nas karnet miał długi okres realizacji. Na tyle długi, aby maleństwo mogło zostać pod opieką troskliwego taty bądź babci, a mama mogła ze spokojną głową na godzinkę wyjść z domu.

Co natomiast podarować maleństwu? Jak już zostało wspomniane prezent dla niego musi być przede wszystkim praktyczny. Dlatego najczęściej stawia się na dziecięce ubranka lub kosmetyki do pielęgnacji delikatnego dziecięcego ciała bądź też prezent może mało wyszukany, ale jakże potrzebny, czyli pampersy.

Z pewnością każda mama zgodzi się, że tych rzeczy nigdy nie jest za dużo. Niemowlę bowiem bardzo szybko wykorzystuje wszelkie ich możliwe zasoby. Z biegiem czasu, kiedy to dziecko przestaje być istotą przesypiającą większą część dnia, funkcjonalność prezentu odgrywa mniejszą rolę. Wtedy trzeba starać się utrafić w gust malucha, aby nasz podarunek nie wylądował w kącie.

Kosmetyki to propozycja prezentu nie tylko dla dziecka, ale także dla mamy. Kobiece ciało po tych dziewięciu miesiącach również wymaga odpowiedniej pielęgnacji.

Prezenty prezentami, ale to co bardziej od nich potrzebuje większość młodych matek to pomoc przy niemowlaku. Podarunek bez okazji można bowiem ofiarować zawsze, a wsparcie potrzebne jest w tym określonym momencie życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *