Pokój małej baletnicy, księżniczki, projektantki

pokoj dziewczynki

Każda młoda dama marzy o tym, by jej pokój był wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju, wprost niepowtarzalny. Dlatego też często bywa on zainspirowany postaciami bajkowymi, animowanymi czy sławnymi postaciami. Warto zaznaczyć, iż pomysłów na wnętrze  dla kilkuletniej dziewczynki jest całe mnóstwo, ale największym zainteresowaniem cieszy się pokój małej księżniczki.

Warto podkreślić, iż najczęściej jest on utrzymany w żywej kolorystyce i przeważnie dominują w nim różowe mebelki, które są fantastycznie zdobione. Otóż, nie może zabraknąć w nim łóżka z baldachimem, zdobionego np. kwiatami. Niekiedy bywa, iż łoże ma kształt karety, zainspirowanej baśnią o Kopciuszku. Poza tym, w pokoju ważne miejsce zajmuje toaletka, przy której młoda dama przygotowuje się do wyjścia do przedszkola lub szkoły. Nie zapominamy także tu o pięknych szafeczkach, które nierzadko stylizowane są na karocę i obiektywnie należy przyznać, iż robią niesamowite wrażenie na wszystkich gościach. Ponadto, w królestwie młodej damy musi znaleźć się stolik z fotelikami, piękne poduszki czy zasłony.

Równie śliczny jest pokój baletnicy, który także jest utrzymany w pięknych odcieniach. Jednakże w tym przypadku bardziej popularny jest błękit występujący w zestawieniu z bielą. Otóż, ważne miejsce we wnętrzu zajmują lustra, przy których dziewczęta ćwiczą różne układy taneczne. Poza tym, pokój często jest upiększany fototapetami ilustrującymi znane tancerki, a na półkach poustawiane są porcelanowe baletnice. W ostatnim czasie bardzo modny jest również pokój projektantki mody, choćby dlatego że dziewczynki uwielbiają się przebierać i komponować swoje stroje. Z pewnością, cechuje się on oryginalnym wystrojem, bajeczną kolorystyką, nie brakuje w nim lalek, które zwykle biorą udział w pokazach mody organizowanych przez młode damy. Nie ulega wątpliwości, iż obowiązkowo w pomieszczeniu musi się znaleźć wybieg dla modelek. Oprócz tego, znajdują się nim manekiny, na których młode damy prezentują swoje oryginalne projekty ubrań.

Reasumując, pokój dziewczynki może być naprawdę pomysłowy, cechować się niecodziennym wystrojem, kolorystyką i zdobieniami. Może być inspirowany różnymi stylami czy postaciami, a także zainteresowaniami młodej damy. Ale najważniejsze jest to, by podobał się dziewczynce, a nie rodzicom, ponieważ to ona będzie spędzać w nim większość swojego czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *