Pokój dla dziewczynki w stylu retro

Styl retro pozwala na bardzo ciekawe urządzenie mieszkania w dawnym wystroju. Wprawdzie obecnie zdecydowana większość wnętrz aranżowana jest w stylu nowoczesnym, który w opinii wielu osób daje nam mnóstwo możliwości oraz interesujących rozwiązań, ale styl retro także nie powinien narzekać na brak zainteresowania. W takim stylu można urządzić zarówno domową jadalnię, jak i pokój dla naszej pociechy.

Jeśli jesteśmy miłośnikami klasycznego wystroju wnętrz, wówczas na pewno powinny nas zainteresować proste wskazówki umożliwiające aranżację mieszkania w dawnym stylu. Możemy zacząć od pokoju dla dziewczynki w stylu retro. Wnętrze dla młodej damy na pewno nie może być zbyt surowe oraz minimalistyczne. Chociaż salon, jak z dawnych lat czy pokój retro na ogół kojarzy nam się ze stonowanymi i pastelowymi kolorami, to jednak takie barwy wcale nie muszą oznaczać, że nasze wnętrze będzie nudne.

W pokoju dla dziecka powinny znaleźć się kolorowe dodatki, które sprawią, że całe pomieszczenie zostanie nieco ożywione, a ponadto zyska na niepowtarzalności. Urządzając pokój dla dziewczynki w stylu retro można postawić przede wszystkim na ciekawe bibeloty. W takim pomieszczeniu świetnie sprawdzi się na przykład zabytkowa toaletka, którą młoda dama powinna być zachwycona. Nie zapomnijmy także o dziewczęcych drobiazgach (na przykład wykonanych z porcelany), które sprawią, że wnętrze zyska na subtelności.

Urządzając jakiekolwiek wnętrze w stylu retro musimy pamiętać, że takie pomieszczenia wcale nie muszą być nasycone antycznymi sprzętami. Wręcz przeciwnie, wszelkiego rodzaju zabytkowe meble starajmy się wprowadzać rozważnie. Zarówno romantyczna sypialnia vintage, jak i modna łazienka w stylu prowansalskim nie będą się zbyt dobrze prezentować ze zbyt dużą ilością antyków. Zachowajmy więc umiar, a wówczas na pewno uda nam się osiągnąć pożądany efekt. Stare wnętrza w przepiękny sposób przypominają nam układy pomieszczeń zaczerpnięte rodem z minionych epok.

W stylu retro możemy także urządzić łazienkę oraz salon. Zarówno detale do salonu, jak i dodatki do łazienki w stylu retro muszą być jednak starannie przemyślane. W łazience może znaleźć się klasyczna ceramika glazurowana, ale obok niej świetny efekt będą stanowić także nieco bardziej stylowe dodatki. Ciekawe detale można znaleźć chociażby na targach staroci. Udając się w taki miejsca, możemy mieć pewność, że nie przepłacimy za dodatki do naszego domu. Być może uda nam się tam odszukać stylową ramę do lustra bądź porcelanowe bibeloty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *