Piosenki wielkanocne dla dzieci

wierszyki-na-wielkanoc-dla-dzieciDzieci w szczególny sposób przeżywają Wielkanoc. Czas ten kojarzy się im z kolorowymi pisankami, które milusińscy tak uwielbiają przyozdabiać oraz z koszyczkiem strojonym dla poświęcenia. Dodatkowo znajdą się w nim słodkości, zapakowane w kolorowe złotka: zajączki, baranki, słodkie nadziewane jajeczka. Takie atrybuty przede wszystkim przemawiają do dziecięcej wyobraźni. Święta Wielkanocne dla dzieciaków są czasem przeżywanym w cieple rodzinnym, pełnym życzliwości, a sami rodzice także powinni zaznajamiać swoje pociechy z symboliką wielkanocną nie tylko tą świecką, ale także religijną. Ważne jest, aby od małego zdawały sobie sprawę, czym jest Wielkanoc i że wiąże się ona z ważnym wydarzeniem jakim jest Zmartwychwstanie Pana Jezusa.

Nadal w wielu domach można zauważyć kartki świąteczne z tradycyjnymi życzeniami przedstawiające Chrystusa Zmartwychwstałego lub też ukazanego z barankiem. Klasyczne kartki często znajdują swoje miejsce w centralnych punktach w domu, więc i one, dają dzieciom wyobrażenie o symbolice Wielkanocy. Warto także zachęcać je do wysyłania krótkich fajnych życzeń do kolegów i koleżanek w postaci pocztówki czy też esemesowych powinszowań. Wyszukiwanie oryginalnych tekstów jak też samodzielne układanie wesołych życzeń będzie dla nich dobrą zabawą.

Tym czym jeszcze warto zainteresować najmłodszych są piosenki wielkanocne. Większości z nas Święta Wielkiej Nocy kojarzą się wyciszeniem, zupełnie inaczej niż Boże Narodzenie. Owszem w Wielkim Tygodniu udajemy się na nabożeństwa, które mają wzniosły i nieco smutny charakter, jednak  Zmartwychwstanie ma nas napawać radością i nadzieją. Dlatego pieśni religijne na Wielkanoc są doskonałe do śpiewania z dziećmi w domu. W wesoły i prosty sposób trafiają do dziecięcej wyobraźni oraz pomagają pełniej przeżywać te święta także i dorosłym.

Piosenki takie z nutami na gitarę a także w języku angielskim można odnaleźć w Internecie. Jest to dodatkowo nauka języka obcego poprzez użycie prostych słów jak Happy Easter itp. Można je śpiewać nawet z bardzo małymi dziećmi, lub też wykonywać, specjalnie dla nich. Mimo, iż Wielkanoc ma inny charakter niż Boże Narodzenie, śpiewanie piosenek wielkanocnych, tak jak wykonuje się kolędy, to bardzo dobry pomysł. Można śmiało przyśpiewywać sobie podczas barwienia pisanek takimi oto słowami:
Idą święta, wielkanocne idą święta.
O tych świętach każdy zając pamięta.
Do koszyczka zapakuje słodycze
i na święta ci przyniesie moc życzeń.

Idą święta, wielkanocne idą święta.
O tych świętach i kurczątko pamięta.
W żółte piórka się ubierze, wesołe
wśród pisanek będzie biegać po stole.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *