Ozdoby wielkanocne do szkoły lub przedszkola

Wielkanocne dekorowanie sali szkolnej lub przedszkolnej Dekorowanie różnych pomieszczeń przed Wielkanocą dotyczy nie tylko naszych domów i mieszkań. Chcemy, żeby było ładnie i świątecznie wszędzie tam, gdzie przebywamy. Właśnie dlatego ozdoby wielkanocne można znaleźć też w biurach, sklepach, przychodniach oraz oczywiście w szkołach i przedszkolach. Najczęściej zresztą szkolne i przedszkolne sale ozdabiają same dzieci. Robienie różnych dekoracji to dla nich przyjemność i dobra zabawa.

W jaki sposób można ozdobić salę szkolną albo przedszkolną przed Wielkanocą? Co może się w niej znaleźć oprócz stroika wielkanocnego na biurku wychowawczyni? Na pewno można pomyśleć o powieszeniu rysunków z zajączkami, kurczakami i pisankami na tablicy korkowej. Mogą się tam również znaleźć bazie i bukszpan. Oczywiście bardzo często na lekcjach plastyki robi się pisanki. Dzieci uczą się jakimi technikami można ozdabiać jajka na Wielkanoc. Potem przynajmniej część z nich zostaje w sali. Niektóre są pomalowane farbkami, inne wyklejone kawałkami papieru czy materiału. Natomiast można też zrobić wielkanocne jajka z balonów i nici. Potem wystarczy je powiesić w różnych miejscach i wesoła dekoracja gotowa. Jak zrobić takie ozdoby? Potrzebny będzie krochmal. Jego przygotowaniem zajmie się na pewno nauczycielka czy przedszkolanka. W krochmalu moczy się mulinę oraz nici, a następnie owija się nimi balon. Najpierw muliną, a następnie nitką, najlepiej w innym kolorze. Kiedy wszystkie balony będą już dobrze owinięte trzeba je powiesić, żeby porządnie wyschły. Po wyschnięciu mulina i nici staną się znacznie sztywniejsze. Trzeba jednak dość długo na to poczekać. To jak wyszły balonowe jajka można sprawdzić dopiero następnego dnia po przyjściu do szkoły czy przedszkola. Wtedy można spuścić powietrze z balonów, ale trzeba pamiętać, żeby robić to bardzo powoli. Po usunięciu baloników zostaną ażurowe duże jajka, które można dodatkowo ozdobić kokardami lub kwiatami z bibuły. Natomiast można też oczywiście nadmuchać balony i obkleić je kolorowym papierem oraz bibułą, a potem przywiązać jeszcze ładne wstążeczki.

Kolejna rzecz, którą na pewno chętnie wykonają uczniowie czy przedszkolaki to dekoracje wielkanocne z makaronu. Po prostu skleja się ze sobą różne rodzaje makaronu, tak żeby powstawały kurczaczki, zajączki czy baranki. Można też ozdabiać makaronem naczynia na wielkanocne kompozycje florystyczne. Zwykle maluje się potem makaron. Najbardziej odpowiednie są do tego farby plakatowe lub olejne. Jeśli chodzi o rzeczy, które można znaleźć w kuchni i zrobić z nich ozdoby na Wielkanoc, to można tu też wymienić mąkę i sól. Robi się z nich ciasto solne, z którego można lepić jak z plasteliny. Powstałe w ten sposób kurczaczki, kaczuszki i zajączki piecze się potem i maluje. Dzieciom bardzo się to podoba.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *