Ozdoby choinkowe do zrobienia z dziećmi

ozdoby-robione-przez-dzieciNajwięcej frajdy przy dekorowaniu choinki mają oczywiście dzieci. Przygotowując ozdoby na Boże Narodzenie warto zachęcić je do robienia świątecznych bibelotów. Co prawda będziemy musieli poświęcić na to trochę czasu, ale naprawdę warto. Nic nie prezentuje się na świątecznym drzewku ładniej niż zrobiona przez malucha bombka, zawieszka czy łańcuch.

Pomysłów na dekoracje choinkowe do zrobienia z dziećmi na pewno nie zabraknie. Możemy przogotować kolorowe zabawki z masy solnej (ileż to daje frajdy!), zabawne figurki z włóczki i muliny, barwne gwiazdki, wstążki, dzwoneczki… Dekoracje bożonarodzeniowe sprawiają, że w domu odczuwalny jest niesamowity magiczny klimat Gwiazdki. Nie chodzi tutaj jednak o wyprawę po bombki do marketu. Kupienie gotowych ozdób w galerii nie przyniesie nam tyle radości, co nauczenie dziecka robienia łańcucha z bibuły czy zawieszek ze słomy. I choć dekoracje przygotowane przez malucha nie będą idealne to piękna nie da się im odmówić!

Przyjeło się, że to prezenty sprawiają najmłodszym najwięcej radości. Pora to zmienić. Pokażmy dzieciom, że robienie zabawnych figurek z materiału,. pieczenie pierniczków czy malowanie ciastek może być o wiele milsze. To jednak nie jedyna zaleta robienia świątecznych dekoracji. Dzieci tworząc własne zabawki świąteczne rozwijają swoje umiejętności plastyczne, poszerzają wyobraźnię, pracują nad swoimi zdolnościami i talentami artystycznymi.

Jedną z ciekawszych ozdób jaką możemy zrobić razem z córką czy synem jest choinka z żelek. Do jej przygotowania potrzebny nam będzie piankowy stożek, wykałaczki oraz spora porcja żelek (nie obejdzie się przecież bez ich podjadania). Cukierki wystarczy nabić na wykałaczki lub patyczki do szaszłyków i umiejscowić w piance.

Choinkę możemy zrobić także z papieru. Najprostszą wersją jest drzewko z najzwyklejszego papieru do drukarki. Wystarczy pociąć kartkę na kwadraty różnej wielkości, pomalować kolorowymi kredkami lub farbkami i nabić na patyczek. Takie drzewko możemy wbić do doniczki z ziemią.

Przygotowania do świąt warto zacząć już jesienią zbierając kasztany, szyszki i czerwoną jarzębiną. Ze skarbów lasu można zrobić mnóstwo ciekawych ozdób. Na bożonarodzeniowym drzewku ładnie prezentować się będzie szyszka dekorowana kolorowymi pomponami, łańcuch zrobiony z jarzębiny czy aniołki z kasztanów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *