Nowoczesne i funkcjonalne meble młodzieżowe

pokoj-dla-nastolatkaKupić odpowiednie meble dla nastoletniej córki lub syna – to dopiero wyzwanie! Powinny być nowoczesne, praktyczne i spełniać oczekiwania estetyczne dziecka… Pośród różnego rodzaju zestawów mebli młodzieżowych na pewno znajdzie się w końcu coś, co usatysfakcjonuje i rodziców i młodą osobę.

Przede wszystkim trzeba znaleźć odpowiednie biurko. Jest to mebel niezbędny do nauki, czytania i rozrywki. Większość nastolatków najbardziej zadowolona będzie z biurka pod komputer, gdyż bez tego sprzętu chyba żadna dziewczyna ani chłopiec się dzisiaj nie obędzie. Tego typu mebel ma odpowiednio dużo miejsca na blacie, a poza tym posiada zwykle wysuwany element na klawiaturę i myszkę. Oczywiście nie brakuje też szuflad na zeszyty, długopisy i inne podręczne rzeczy.

Do biurka potrzebne jest wygodne obrotowe krzesło. Pozwala na dużą swobodę ruchów. Poza tym w tego typu krzesłach można regulować wysokość siedzenia oraz kąt nachylenia oparcia. Nie warto oszczędzać na dobrym krześle, gdyż wszelkie wady postawy u młodzieży biorą się między innymi z niewłaściwego sposobu siedzenia.

Kiedy dziecko zmęczy się już odrabianiem lekcji i graniem na komputerze powinno mieć do dyspozycji wygodne łóżko. Ważna jest zarówno jego wielkość, jak i odpowiednia twardość materaca. Komfortowa pozycja podczas snu również pozwala zapobiegać problemom z kręgosłupem. Jeżeli dzieci muszą spać razem najlepiej kupić im łóżko piętrowe, gdzie każdy będzie miał swoją własną przestrzeń.

Kolejne niezbędne elementy umeblowania pokoju młodzieżowego to szafy i szafki. Każda młoda dama potrzebuje sporo miejsca na swoje ubrania. Zresztą niektórzy chłopcy też lubią się modnie ubierać i mają naprawdę dużo różnego rodzaju ubrań. W szafie młodzieżowej powinny być zarówno półki na których można poukładać ciuchy, jak i miejsce na powieszenie tych rzeczy, których lepiej nie składać. Poza tym przydatne będą szuflady na bieliznę.

Szafki z kolei potrzebne są po to, aby poukładać na nich książki, płyty, różnego rodzaju pamiątki i rzeczy osobiste. Jeżeli w pokoju jest wystarczająco dużo miejsca można postawić w nim również stolik i krzesła. Przydadzą się na pewno podczas odwiedzin koleżanek i kolegów. Oprócz tego na pewno potrzebne będzie jakieś lustro, lampy, ramki, ale takie drobne elementy spokojnie można pozostawić już do samodzielnego wyboru córce czy synowi. Podobnie jest zresztą z zasłonami, dywanem i kolorem ścian. Byle nie były czarne albo jaskrawo czerwone… Z pewnością trzeba starać się być tolerancyjnym rodzicem, ale zawsze na pierwszym miejscu stawiać bezpieczeństwo i zdrowie dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *