Mniej i bardziej tradycyjne zabawki z drewna

Bez wątpienia największą grupę najpopularniejszych obecnie zabawek dla dzieci w każdym wieku stanowią akcesoria wykonane z naturalnego drewna. Aby więc przybliżyć nieco specyfikę tych modnych, ekologicznych i co najważniejsze – atrakcyjnych dla dzieci zabawek, przygotowaliśmy niniejszy artykuł.

Skupimy się w nim nie tylko na tradycyjnych zabawkach, takich jak niegdysiejsze koniki na biegunach, ale również na nowoczesnych akcesoriach edukacyjnych i terapeutycznych, pozwalających dziecku na pracę z logopedą czy lekarzem. Każde dziecko, szczególnie zaś chore lub niepełnosprawne, wymaga od nas nie tylko szczególnej opieki i ciepła, ale również zapewniania odpowiedniej rozrywki. Drewniane zabawki okazują się dziś jednymi z najlepszych dla wszystkich dzieci w każdym przedziale wiekowym.

W sklepach z akcesoriami i dziecięcymi zabawkami znajdziemy obecnie całe mnóstwo najróżniejszych zabawek z drewna, dostosowanych do potrzeb i oczekiwań naszych pociech. Od uniwersalnych lalek, pajacyków i maskotek, po edukacyjne gry i układanki o nieregularnych elementach. Doskonale sprawdzą się one nie tylko jako trafiony prezent, ale również jako alternatywa dla wspólnie spędzanego czasu.

Małym dzieciom z powodzeniem możemy wiec sprawić niespodziankę w postaci zabawkowej układanki o prostych elementach, które będziemy mogli układać na różne sposoby, na przykład w formy geometryczne, w kształt zwierzątek czy znanych symboli. Ciekawym pomysłem na drewnianą zabawkę dla kilkumiesięcznej pociechy może okazać się również niewielka skrzyneczka z różnokształtnymi otworami, w które dziecko będzie wkładało odpowiednie klocki, ucząc się tym samym prostych kształtów.

Starszym, kilkuletnim pociechom polecamy z kolei zakupienie stylowych, eleganckich ale i dość skomplikowanych drewnianych modeli do samodzielnego składania. Najpopularniejszymi okażą się z pewnością motocykle, samochody, czy modele postaci zwierząt i bajkowych bohaterów. Dzięki samodzielnemu układaniu poszczególnych części i późniejszemu ich malowaniu, nasze pociechy rozwiną w sobie wyobraźnię i w ciekawy sposób wypracują zdolności manualne i plastyczne.

Atrakcyjnymi dla maluchów zabawkami są również drewniane puzzle o ciekawym motywie lub wykonane z drewna figurki zwierzątek czy codziennych przedmiotów, przeznaczone do ręcznego malowania. Innymi przykładami modnych zabawek z drewna mogą okazać się także stylowo wykonane gry logiczne, stanowiące również nietuzinkową ozdobę lub dekorację dziecinnego pokoju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *