Mniej i bardziej tradycyjne zabawki z drewna

Bez wątpienia największą grupę najpopularniejszych obecnie zabawek dla dzieci w każdym wieku stanowią akcesoria wykonane z naturalnego drewna. Aby więc przybliżyć nieco specyfikę tych modnych, ekologicznych i co najważniejsze – atrakcyjnych dla dzieci zabawek, przygotowaliśmy niniejszy artykuł.

Skupimy się w nim nie tylko na tradycyjnych zabawkach, takich jak niegdysiejsze koniki na biegunach, ale również na nowoczesnych akcesoriach edukacyjnych i terapeutycznych, pozwalających dziecku na pracę z logopedą czy lekarzem. Każde dziecko, szczególnie zaś chore lub niepełnosprawne, wymaga od nas nie tylko szczególnej opieki i ciepła, ale również zapewniania odpowiedniej rozrywki. Drewniane zabawki okazują się dziś jednymi z najlepszych dla wszystkich dzieci w każdym przedziale wiekowym.

W sklepach z akcesoriami i dziecięcymi zabawkami znajdziemy obecnie całe mnóstwo najróżniejszych zabawek z drewna, dostosowanych do potrzeb i oczekiwań naszych pociech. Od uniwersalnych lalek, pajacyków i maskotek, po edukacyjne gry i układanki o nieregularnych elementach. Doskonale sprawdzą się one nie tylko jako trafiony prezent, ale również jako alternatywa dla wspólnie spędzanego czasu.

Małym dzieciom z powodzeniem możemy wiec sprawić niespodziankę w postaci zabawkowej układanki o prostych elementach, które będziemy mogli układać na różne sposoby, na przykład w formy geometryczne, w kształt zwierzątek czy znanych symboli. Ciekawym pomysłem na drewnianą zabawkę dla kilkumiesięcznej pociechy może okazać się również niewielka skrzyneczka z różnokształtnymi otworami, w które dziecko będzie wkładało odpowiednie klocki, ucząc się tym samym prostych kształtów.

Starszym, kilkuletnim pociechom polecamy z kolei zakupienie stylowych, eleganckich ale i dość skomplikowanych drewnianych modeli do samodzielnego składania. Najpopularniejszymi okażą się z pewnością motocykle, samochody, czy modele postaci zwierząt i bajkowych bohaterów. Dzięki samodzielnemu układaniu poszczególnych części i późniejszemu ich malowaniu, nasze pociechy rozwiną w sobie wyobraźnię i w ciekawy sposób wypracują zdolności manualne i plastyczne.

Atrakcyjnymi dla maluchów zabawkami są również drewniane puzzle o ciekawym motywie lub wykonane z drewna figurki zwierzątek czy codziennych przedmiotów, przeznaczone do ręcznego malowania. Innymi przykładami modnych zabawek z drewna mogą okazać się także stylowo wykonane gry logiczne, stanowiące również nietuzinkową ozdobę lub dekorację dziecinnego pokoju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *