Michał i Michalina – ciekawe imiona dla dzieci

Wydawać by się mogło, że biblijne imiona nie są już tak chętnie nadawane nowonarodzonym dzieciom. Tymczasem nie do końca jest to prawdą. Wystarczy zobaczyć na postacie trzech archaniołów, by szybko zorientować się, że takie imiona, jak Michał, Gabriel oraz Rafał wciąż są obecne wśród nas.

Szczególną popularnością wydaje się cieszyć imię Michał, które na terenie naszego kraju jest już znane w zasadzie od czasów średniowiecza. Imię to nawiązuje przede wszystkim do postaci świętego Michała Archanioła, będącego jednym z ważniejszych archaniołów w całej Biblii.

Jego imię przewija się tam wielokrotnie, ale co najważniejsze, postać ta utożsamiana jest przede wszystkim z cechami świętego Michała Archanioła, osoby niezwykle walecznej oraz dobrej, prowadzącej nieustanną walkę dobra ze złem. Dzisiaj imię Michał jest dość modnym imieniem dla dziecka, chociaż trzeba pamiętać o jego hebrajskim rodowodzie.

Imię Michał oznacza „któż jest jak Bóg”, co można rozumieć również w ten sposób, iż nie ma nikogo tak wielkiego i wszechmocnego jak sam Bóg. Dzisiaj znane są różne formy tego imienia, popularne są także przysłowia oraz zdrobnienia od imienia Michał. Osoby o tym imieniu są na pewno osobami ambitnymi, doskonale radzącymi sobie z wszelkiego rodzaju przeciwnościami losu. Często są to osoby na dość wysokich stanowiskach.

Również imię Michalina wydaje się być modnym imieniem dla dziewczynek, chociaż warto zaznaczyć, że imię to nie było wcześniej tak znane i rozpowszechnione jak imię Michał. Imię Michalina znane było dopiero od XIX wieku, co oczywiście nie znaczy jednak, że wcześniej nie było go w ogóle w użyciu. Owszem, imię to było nadawane dziewczynkom, aczkolwiek miało to miejsce dość rzadko.

Dzisiaj Michalina jest niewątpliwie również modnym imieniem, będącym jednocześnie żeńskim odpowiednikiem imienia Michał. Kobiety o imieniu Michalina są przede wszystkim istotami życzliwymi oraz przyjaznymi. Często również są to wierne żony oraz opiekuńcze, troskliwe matki. Michaliny bardzo dobrze znają wartość ciepłego, domowego ogniska, dlatego o wiele częściej stawiają na zajmowanie się domem niż na robienie zawodowej kariery.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *