Łatwa palma wielkanocna dla przedszkolaków

Jak zrobić palmę wielkanocną?Okres przedświąteczny jest tradycyjnie czasem wykonywania przez nas oraz nasze najmłodsze pociechy zwyczajowych ozdób i dekoracji. Przed Wielkanocą warto zatem zachęcić dzieci do własnoręcznego zrobienia pomysłowych i oryginalnych palm wielkanocnych z wybranych materiałów. Samodzielnie wykonana palma z pewnością okaże się piękną dekoracją, idealną do mieszkania lub jako element przystrojenia szkolnej sali lekcyjnej.

Ze względu na bogate i ciągle żywe tradycje wielkanocne, obecnie w wielu szkołach podstawowych oraz przedszkolach organizuje się cykliczne konkursy na palmy wielkanocne dla dzieci. Śmiało więc możemy wspólnie z najmłodszymi wykonać projekt prostej palmy, którą następnie ozdobimy dowolnymi materiałami i akcesoriami. Jak zatem wybrać niezbyt trudną i skomplikowaną, ale równocześnie piękną i efektowną palemkę dla przedszkolaka?

Dziecięca palma wielkanocna może być ozdobiona chociażby kawałkami papieru kolorowego, bibuły lub krepiny. Dekorację taką z powodzeniem wykonany z użyciem drucianego lub metalowego stelaża, jak również długiego i solidnego patyczka, który po owinięciu tkaniną lub bibułą stanowić będzie wygodny uchwyt dla palmy. Do zrobienia takiego świątecznego akcesorium nasze dzieci mogą też śmiało wykorzystać suszone kwiaty, ozdobne trawy i fantazyjnie poskręcane gałązki wierzby, brzozy lub wikliny ze świeżymi pędami i pąkami.

Oprócz papierowej palmy wielkanocnej nasze dzieci możemy też zachęcić do zrobienia łatwej palemki z bukszpanem lub gałązkami z puszystymi, wiosennymi baziami. Ciekawym pomysłem może okazać się także udekorowanie palmy kwiatuszkami z origami lub suchego makaronu, który następnie warto pomalować na wybrane odcienie przy pomocy farb plakatowych. Wybrane dekoracje palmy wielkanocnej można będzie z łatwością przymocować do stelaża z użyciem kleju biurowego lub mocnej nici czy kolorowej włóczki.

Do wykończenia przedszkolnych palm wielkanocnych dla najmłodszych warto wykorzystać także kolorowe tasiemki lub barwne, błyszczące wstążki. Kawałkami bibuły lub wyciętymi z papieru wąskimi paskami możemy też oddzielić poszczególne części palmy, ukrywając tym samym wszelkie, niezbyt estetyczne łączenia pomiędzy elementami. Własnoręcznie wykonana przez dziecko taka ozdobna i pomysłowa palma z pewnością okaże się pięknym i niebanalnym stroikiem wielkanocnym, który będzie można umieścić we flakonie i postawić na przykład na oknie, odświętnie przystrojonym stole lub na kominku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *