Kredyt dla samotnego ojca

kredyt-dla-samotnego-rodzicaRodzice samotnie wychowujący dziecko mogą starać się o kredyt hipoteczny niemal w każdy banku. Dodatkowo rząd zapewnia im dopłaty do spłaty kredytu. Niezbędne są jednak dokumenty potwierdzające, iż ojciec jest jedynym prawnym opiekunem syna lub córki. Osoby samotne lub pozostające w związkach nieformalnych nie mogą starać się o kredyt prewencyjny.

Kredyt taki mogą dostać jednak tylko ojcowie, których dzieci są jeszcze niepełnoletnie. Ewentualnie do 25. roku życia, jeśli uczą się lub studiują, nie podjęły pracy zarobkowej i są cały czas na utrzymaniu taty.

Natomiast jeśli ojcowie dostają zapomogę pielęgnacyjną na dziecko, wtedy jego wiek nie gra żadnej roli.

Dodatkową istotną informacją jest fakt, że warunki te muszą być spełnione w trakcie brania pożyczki. Jeśli kredytobiorca straci wyłączne prawa rodzicielskie, to nie zostaną mu odebrane przywileje związane z kredytem prewencyjnym i dopłaty do odsetek będą przyznawane nieodmiennie przez pierwsze 8 lat spłaty należności. To samo dotyczy sytuacji, kiedy syn lub córka zaprzestaną nauki przed ukończeniem 25. roku życia.

Jeśli warunki były spełnione w trakcie brania kredytu, nie skutkuje to utratą dopłat. Warto również dowiedzieć się o inne dodatkowe przywileje z racji samotnego wychowywania dziecka. Jeśli ojciec studiuje na uczelni wyższej, atrakcyjny będzie dla niego także kredyt studencki. Kwota takiego kredytu nie może przekraczać jednak 80 000 złotych. Można także postarać się o kredyt absolwencki, o ile wszystkie warunki są spełnione.

Samotny ojciec, który ma stałą dochodową pracę nie powinien mieć żadnych problemów z zaciągnięciem pożyczki. Może wziąć kredyt gotówkowy, kredyt hipoteczny, a nawet kredyt konsolidacyjny, jeśli zdolność kredytowa mu na to pozwoli. Rząd co jakiś czas wprowadza nowelizacje i często zmieniają się warunki przyznawania kredytów dla samotnych ojców, dlatego należy śledzić wiadomości bankowe lub udać się do doradcy finansowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *