Kosmetyki do makijażu dla dzieci

kosmetyki dla dzieci

Większość osób uważa, że dzieci nie powinny nosić makijażu, ponieważ są na to zbyt młode, a kosmetyki zniszczą tylko ich skórę. Jednakże czasem w życiu malucha zdarzają się niezwykłe okazje jak bal przebierańców, zabawa w przedszkolu czy urodziny, podczas których możemy dzieciom pozwolić na fantastyczny make-up. Oczywiście, niedopuszczalne jest to, aby makijaż dziecięcy był wykonywany za pomocą kosmetyków przeznaczonych dla dorosłych, ponieważ mogą one im zaszkodzić. Przede wszystkim, stawiamy tu na naturalne kosmetyki, które w swym składzie nie zawierają żadnych środków chemicznych czy konserwantów.

Na uwagę zasługuje fakt, że w przypadku kosmetyków dla dzieci nie możemy oszczędzać, ponieważ tanie i złej jakości preparaty mogą podrażniać, wywoływać zaczerwienia czy uczulenia. Dlatego, jeżeli już decydujemy się na wykonanie swej pociesze fanatycznego makijażu, przykładowo andrzejkowego, wybieramy tylko markowe produkty testowane dermatologicznie. Poza tym, ważną rolę odgrywa tu dobór kosmetyków, a także ich skład. Oprócz tego, bazą do wykonania make-upu dla kilkulatek powinien być ekologiczny krem, bowiem nie ma żadnej potrzeby, aby na twarz młodej damy nakładać podkład czy puder, chyba że wymaga tego przebranie. Oczywiście, jak najbardziej mile widziany jest róż na policzkach, ale w umiarkowanej ilości. Ponadto, dozwolone są cienie do powiek, ale tusz do rzęs jest już zbędny. Przede wszystkim, dziewczynka może go rozmazać choćby pocierając oko lub jego aplikacja może nie należeć co najłatwiejszych. Nie zapominamy jeszcze o delikatnych błyszczykach czy pomadkach.

Warto podkreślić, że mówimy tu wyłącznie o ekologicznych kosmetykach, które są przygotowywane z myślą o najmłodszych. Przede wszystkim, są one bezpieczne dla dzieci, ponieważ nie niszczą ich skóry. Niestety, w wielu sklepach sprzedawane są szkodliwe kosmetyki, które są dołączane najczęściej do gazet dla maluchów. Otóż, są one kiepskiej jakości i w dodatku przygotowane na bazie chemikaliów, dlatego należy się ich wystrzegać. A, co najwonniejsze, musimy mieć świadomość tego, że makijaż dziecięcy powinien być wykonywany tylko okazyjnie, gdyż nie do pomyślenia jest fakt, aby młoda dama na co dzień chodziła wymalowana, bowiem wtedy make-up na pewno będzie miał zgubny wpływ na jej wygląd w przyszłości.

Reasumując, makijaż dziecięcy powinien być tworzony wyłącznie za pomocą naturalnych kosmetyków przeznaczonych dla maluchów, gdyż są one bezpieczne, delikatne i nie wywołują niepożądanych reakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *