Klocki lego dla dziewczynek

klocki-lego-dla-dziewczynkiDania – kraj dla wielu zbyt zimny by tam mieszkać, bowiem duński klimat jest wilgotny i chłodny. Dla innych idealne miejsce by poszukać zatrudnienia, tym bardziej, że praca w Danii jest wciąż opłacalna dla cudzoziemców. Ale nie tylko standard życia przyciąga. Dania to kraj mały, najmniejszy wśród państw skandynawskich a jednocześnie urokliwy. Otoczony zewsząd wodami mórz i dodatkowo słynie z jedynego takiego w Europie mostu Dania – Szwecja, łączącego 15 km odcinkiem drogi, dwa państwa.

Nie sposób nie wspomnieć o jeszcze jednej rzeczy, z której zasłynęła Dania i za co pokochały ją dzieci na całym świecie, a mianowicie o klockach Lego. Pewnie mało kto wie od czego wzięła się nazwa tych najsłynniejszych na kuli ziemskiej klocków. Pochodzi od dwóch słów z języka duńskiego: „Leg godt”- baw się dobrze. Klocki szybko zdobyły popularność i sympatię, ponieważ dzięki specjalnie opracowanej konstrukcji pozwalały i wciąż pozwalają na budowanie wielu różnorodnych kompozycji. Dodatkowo zbudowane z nich przedmioty były trwałe i same w sobie także służyły do zabawy.

Niewątpliwie pochodzące z Danii Lego stały się rewolucyjnym produktem na rynku zabawek. Nawet sposób łączenie tych klocków został opatentowany, co sprawia, że do dzisiaj nie mają one sobie równych. Początkowo oferta klocków była skierowana do każdego dziecka. Miały one charakter uniwersalny, pozwalając bawić się tak samo dobrze chłopcom jak i dziewczętom. Z czasem jednak ilość produktów firmy Lego zwiększyła się. Pojawiały się gotowe modele domów, postaci, samochodów umożliwiając budowanie całych miast, co dawało ogromną frajdę. Klocki zaczynały być dedykowane tym samym dla dzieci w różnych grupach wiekowych.

Dzisiaj na sklepowych półkach spotkamy rozmaite zestawy klocków Lego. Są one mniejsze i większe i noszą nazwy Lego City, Lego Creator, Lego Technic, Lego Hero Factory, Lego Ninjages, Lego Games a także serie inspirowane filmami Lego Star Wars, Lego Harry Potter, Lego Auta, Lego Toy Story, Lego Batman.

Jak łatwo zauważyć to głównie klocki, którymi szczególnie dobrze bawić się mogą chłopcy a co z dziewczętami? Lego dla dziewczynek także dostępne są w sprzedaży noszą nazwę Lego Friends. Są to kompilacje dla dziewczynek w różnym wieku. Ponadto samych typów Lego Friends jest sporo: Szkoła, City, Obóz jeździecki, Dom na drzewie, Jacht tp. Dają one mnóstwo możliwości zabawy i stworzenia własnego świata do samodzielnej zabawy lub z przyjaciółkami. Świetny pomysł na prezent urodzinowy lub na Dzień Dziecka, zapewniający niekończącą się zabawę, a ponadto klocki lego są solidnie wykonane i trwałe, więc inwestycja się opłaca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *