Jakie zabawki dla dzieci w wieku 6-7 lat?

Dziewczynka sześcio- lub siedmioletnia jest ciekawa świata, pełna energii i zwariowanych pomysłów. Lubi zadawać pytania, ciągły ruch i kreatywne zadania. Wybierając zabawkę dla takiego stworzenia dobrze jest wykorzystać atuty młodego wieku i zaproponować coś, co przyczyni się do rozwoju fizycznego, intelektualnego i emocjonalnego dziecka. Ważne, aby nasz wybór był przemyślany.

Aby obudzić w dziewczynce sportowego ducha i zapewnić jej ruch na świeżym powietrzu warto podarować jej skakankę, piłkę lub gumę do skakania. Taka sportowa zabawka jest wybawieniem dla obciążonego tornistrem plecaka i niedotlenionego mózgu. Równie dobrze w tej roli sprawdzi się hula hop i hulajnoga i rolki. Właściwie każda forma aktywności fizycznej jest dobra i warta polecenia.

Kiedy za oknem wieje wiatr, pada deszcz albo śnieg, idealną zabawką będą puzzle. Trzeba tylko pamiętać, aby przedstawiały ciekawą scenę, najlepiej z ulubionej bajki, a ilość elementów do ułożenia była dopasowana do wieku dziecka. Ciekawym pomysłem, zwłaszcza na długie wieczory, są rozmaite gry planszowe. Do zabawy razem z dziewczynką może zasiąść cała rodzina albo koleżanki z podwórka. Mogą to być gry typowo edukacyjne, które sprawdzają znajomość liter i cyfr (Literka do literki), wiedzę o otaczającym świecie (Quiz o Polsce) czy ćwiczą sprawność manualną (Spadające małpki). Mogą to być również gry czysto rozrywkowe, na przykład Chińczyk, Super Farmer czy Ciuciubabka. Na popularności nie tracą stare, sprawdzone gry: domino, warcaby, pchełki i bierki.

Ciekawą propozycją zabawek dla dziewczynek są także kreatywne zestawy plastyczne. Na początek może to być zestaw małego malarza lub rzeźbiarza, w którym znaleźć można wszystkie materiały i narzędzia potrzebne do stworzenia niepowtarzalnego obrazu albo oryginalnej rzeźby. Jeżeli dziewczynka będzie chciała rozwijać swoją pasję, można dokupić drewniane sztalugi. Inną formą aktywności plastycznej będzie modne wśród dziewczynek tworzenie biżuterii, zwłaszcza naszyjników i bransoletek. Kolorowe żyłki, koraliki i rzemyki będą doskonałymi materiałami.

Twórczość artystyczna objawia się na wiele sposobów. Równie dobrze może to być twórczość teatralna. Na uwagę zasługuje zatem zabawka teatrzyk, w którym oprócz kolorowej sceny znajdują się kukiełki, pacynki, a czasem i marionetki. Nowe postaci można dokupywać, a scenografię przygotowywać samemu. Dziewczynka może nie tylko odegrać znane sobie bajki, ale stworzyć też własne sztuki teatralne, które później zaprezentuje rodzinie.

Nie ma takiej dziewczynki, która nie miałaby przynajmniej jednej lalki. A jak tu iść na spacer, kiedy nie ma się wózka dla lalki? Na wzór tych dla żywych dzieci, sklepy z zabawkami oferują wózki głębokie, spacerowe, a nawet nosidełka. Po spacerze dobrze jest przyrządzić herbatę, a nawet ugotować obiad. Pomocna będzie plastikowa zastawa z filiżankami i czajnikiem, a także talerze i komplet sztućców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *