Jak zrobić pomysłowy kostium na bal przebierańców?

Maluchy uwielbiają bale przebierańców, które najczęściej organizowane są w przedszkolu i szkole w okresie karnawału. Jednakże przygotowanie kostiumu dla najmłodszych często stanowi nie lada wyzwanie dla rodziców. Owszem, w sklepach czy w wypożyczalniach nie brakuje fantastycznych przebrań, ale to nie to samo co własnoręcznie wykonany kostium. Przede wszystkim, jest on unikatowy, dlatego nie musimy się martwić o to, że inny maluch wystąpi w takim samym przebraniu jak nasze dziecko, co mogłoby wywołać nawet płacz szkraba.

Otóż, najprościej chyba jest zaprojektować strój diabełka. W tym celu zakładamy dziecku czarne getry, ubieramy mu również czarny podkoszulek lub bluzeczkę i wykonujemy z drewna widełki. Ponadto, ważnym elementem tego przebrania są rogi i ogon, które można uszyć z czerwonego materiału. Natomiast, kiedy dziecko wyrazi na to zgodę, możemy mu dodatkowo pomalować twarz na czarno. Oczywiście, to przebranie da się bardzo szybko przerobić na kostium kotka. W tym celu czerwony ogon zamieniamy na czarny, a na twarzy malucha malujemy wąsy lub wykonujemy dla niego maskę, np. z papieru. Oprócz tego, niewiele czasu zajmie nam także przygotowanie przebrania Czerwonego Kapturka.

Z pewnością, niezastąpiona będzie tu czerwona sukieneczka oraz czerwony kapelusik. Możemy też także wykorzystać pelerynkę, również w tym kolorze. Ponadto, jako rekwizyt warto wykorzystać koszyczek z lekarstwem i jedzeniem dla babci.

Oprócz tego, większych problemów nie powinno nam sprawić przygotowanie kostiumu wróżki. Przede wszystkim, może się on składać z eleganckiej sukienki z bufkami i falbankami, której idealnym zwieńczeniem jest charakterystyczna czapka. Wykonujemy ją z kartonu papieru, z którego należy uformować stożek. Ozdabiamy ją gwiazdeczkami, koralikami czy cekinami oraz do jej czubka przytwierdzamy wstążki. Poza tym, równie szybko i łatwo można przygotować kostium królewny. Niezbędna tu będzie długa strojna sukieneczka, najlepiej na kole, zdobiona licznymi falbankami czy koralikami. Poza tym, funkcję dodatku z powodzeniem będzie tu pełnić diadem lub korona.

Natomiast do opracowania stroju królewicza wykorzystujemy getry, bluzkę z szerokimi rękawami lub koszulę oraz pelerynę i także koronę oraz zamszowe botki. Nie zapominamy także o stroju aniołka, który może się składać z białej sukieneczki, rajstop oraz skrzydeł i aureoli własnoręcznie wykonanych. Poza tym, warto się też pokusić o kostiumy w stylu hawajskim. Otóż, dziewczynkom ubieramy kolorową, spódniczkę, barwny top oraz na głowę założyć wianuszek z kwiatów. Natomiast chłopcy mogą wstąpić w bermudach i w koszuli, np. w palmy. Mile widziane są też wieńce kwiatowe zakładane na szyi chłopców i dziewczynek.

A, więc przy odrobinie chęci i kreatywności możemy samodzielnie wykonać śliczny kostium dla dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *