Jak wybrać buty zimowe dla dziecka?

Wybór obuwia dla dziecka, w szczególności zimowego, nie należy do najłatwiejszych, gdyż maluchy nie zawsze potrafią same określić czy dane buty są właściwe dobrane, czy wręcz przeciwnie, gniotą je. Dlatego zawsze powinniśmy kupować kozaki, które są trochę większe i zakładać do nich w razie potrzeby grubsze skarpety niż buty za bardzo dopasowane, mogące obgniatać stopy dziecka, tym bardziej iż nogi najmłodszych cały czas rosną.

Ale to nie znaczy, iż kupujemy kozaki, np. dwa numery za duże, bowiem wtedy stopy będą się w nich ślizgać, a co za tym idzie, dziecko może się wywrócić i nabawić nawet ciężkiej kontuzji, kiedy przykładowo będzie się szło oblodzonym chodnikiem.

Ważną rolę odgrywa tu także rodzaj podeszwy, która powinna być odpowiednio gruba, chropowata, by zapewniała stabilność, w związku z czym preferowane są tu dziecięce traperki, rewelacyjnie zdające egzamin podczas zimy. Poza tym, w przypadku kilkuletnich dzieci stawiamy na buty na zamek lub rzepy, bowiem są bezpieczniejsze od sznurowanych kozaków. A, co najważniejsze nie wszystkie dzieci dobrze radzą sobie z wiązaniem obuwia, co często skutkuje tym, iż potykają się o rozwiązane sznurówki. Nie zapominamy także o tym, iż kluczowe znaczenie ma typ materiału, z którego wykonane są kozaki dla najmłodszych. Oczywiście, preferowane są tu mięciutkie i wygodne buciki ze skóry, które są trwałe i zapewniają niesamowity komfort podczas chodzenia czy zabaw na śniegu. Warto podkreślić, że zimowe obuwie dla dzieci musi być nieprzemakalne, ale i przy tym przewiewne, by stopy się w nich nie pociły, gdyż wtedy nietrudno chorobę.

Oprócz tego, kozaki dla maluchów muszą być lekkie i wygodne, aby dziecko czuło się w nich dobrze, gdyż nie ma nic gorszego jak ciężkie kozaki, które są niewłaściwie dobrane do stopy malucha, bowiem szkrab się w nich męczy. Nie ulega wątpliwości to, że kozaki dla dzieci muszą być też ciepłe, w związku z czym stawiamy na fasony ocieplane od środka futerkiem bądź kożuszkiem. Z pewnością, ważna jest też wysokość bucików oraz ich fason. Otóż, kozaki dla dziewczynek, przeważnie sięgają kolan, są niezwykle kolorowe i zdobione, np. futerkiem, kokardkami, kwiatuszkami czy serduszkami, zaś w przypadku chłopców największym zainteresowaniem cieszą się buty powyżej kostek, zwykle sportowe, które przypominają trapery lub wyższe adidasy. Jeśli chodzi o kolorystykę, to dla młodych dam odpowiednie są: róż, czerwień, żółć, krem, biel, błękit, natomiast chłopcy wolą ciemną zieleń, brąz, czerń czy granat, np. z dodatkiem niebieskiego.

Jak widać, wybór obuwia zimowego dla najmłodszych jest niesamowicie trudny, zwłaszcza że jesteśmy zasypywani przez producentów butów coraz to nowszymi fasonami. A, więc kupując kozaki dla dzieci, zawsze pamiętamy o tym, by były one wygodne, ciepłe, odpowiednio dopasowane do stopy malucha, nieprzemakalne i ładne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *