Dziecięca kurtka puchowa

Każde dziecko uwielbia zimę – dla maluchów ta pora roku oznacza bowiem szaloną zabawę na śniegu, lepienie bałwana, zjeżdżanie na sankach i bitwy na śnieżki, podczas których dzieci w ogóle nie zwracają uwagi na zimno. Jednak by takie zabawy nie zakończyły się przeziębieniem i kilkoma dniami spędzonymi w łóżku, koniecznie trzeba wcześniej zadbać o odpowiednie, ciepłe zimowe okrycie wierzchnie, np. kurtkę.

Jednak jaką kurtkę najlepiej wybrać dla dziecka?

Każdemu dziecku podczas przebywania na dworze, gdy panują niskie temperatury potrzeba wyjątkowej ochrony przed niesprzyjającymi warunkami. Dobra kurtka zimowa powinna zatem utrzymywać optymalną temperaturę ciała, a więc szczelnie chronić przed zimnem. Do takich niewątpliwie zaliczają się bardzo popularne kurteczki puchowe, dobrze przylegające do ciała.

Kurtki puchowe dla dzieci powinny być uszyte z materiału odpornego na wilgoć. Nie powinien on wchłaniać wilgoci, ale musi bardzo dobrze oddawać ją na zewnątrz, co pozwoli na unikniecie przegrzania się podczas beztroskich zabaw. Kurtki powinny również chronić przed minusowymi temperaturami, dlatego najlepiej by były to kurtki ocieplane pikowaną podszewką, ale też dodatkowym puchem, syntetycznym albo naturalnym – w dziecięcych kurtkach bardzo często stosowany jest gęsi puch, który świetnie chroni przed zimnem.

Chociaż komfort termiczny jest bardzo istotna sprawą, równie ważne jest, aby dziecięca kurtka zimowa była wygodna. Przede wszystkim trzeba umiejętnie dobrać rozmiar – wielu rodziców zdając sobie sprawę z tego, jak szybko rośnie maluch, decyduje się na zakup nieco większego rozmiaru kurtki. Nie jest to jednak dobry wybór, gdyż zbyt luźne okrycie nie będzie szczelnie chroniło przed zimnem, poza tym może nie być zbyt wygodne, podobnie jak zbyt ciasna kurteczka, krępująca ruchy. Również fasony dziecięcych kurtek powinny być wybierane z myślą o funkcjonalności i wygodzie – najlepsza więc będzie kurtka krótka, sięgająca okolic bioder, choć można zdecydować się również na nieco dłuższy model – np. pikowany płaszczyk dla dziewczynki.

Bardzo ważny jest także kolor kurtki dla dziecka. Wśród dziecięcych ubrań niewątpliwie królują żywe, intensywne barwy, takie jak żółć, czerwień, pomarańcz czy soczysta zieleń. Dziewczynek najczęściej chcą mieć ubranka w odcieniach różu, dla chłopca można wybrać kurteczkę niebieską albo model w ciekawe wzory. Przedszkolaka lub starsze dziecko najlepiej jednak zapytać o zdanie w tej kwestii – dzieci do kolorów przywiązują bowiem bardzo dużą uwagę i może on zadecydować o tym, czy maluch będzie dobrze czuł się w ubranku.

Ciepła i wygodna zimowa kurtka puchowa doskonale nadaje się zarówno do szkoły, przedszkola, jak i na szalone zabawy na śniegu w gronie rówieśników. W takim stroju nasza pociecha na pewno nie zmarznie nawet w najbardziej mroźne dni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *