Ciekawe zabawy z balonami dla dzieci

Gimnastyka z balonikiemReceptą na zdrowie i sprawność naszych dzieci jest przede wszystkim duża dawka ruchu, szczególnie na świeżym powietrzu. Aby urozmaicić zajęcia gimnastyczne lub zabawy z rówieśnikami, warto wprowadzić do takich ćwiczeń ciekawe akcesoria i pomysłowe elementy.

Zabawy z balonami można wykonywać z dziećmi grupowo, na przykład w szkole czy przedszkolu, jak również indywidualnie w domu, podczas porannego treningu z rodzicami. Ćwiczenia z piłeczkami czy balonikami nie tylko wzmocnią bowiem mięśnie i kręgosłup, ale również nauczą pociechę pracy w grupie i poprawnej komunikacji z innymi dziećmi.

Doskonałym sposobem na zachęcenie dzieci do wytężonej aktywności fizycznej jest zorganizowanie atrakcyjnych dla nich zabaw i gier ruchowych z balonikami i piłkami. Ćwiczenia takie są zarówno ciekawe i łatwe do wykonania, jak również bezpieczne dla naszych pociech. Świetnym przykładem takiej zabawy może być na przykład taniec z balonikiem umieszczonym na wysokości klatki piersiowej, który podczas wykonywania poszczególnych ruchów nie może upaść na podłogę ani pęknąć.

Innym pomysłem na ćwiczenie może być również bieg między przeszkodami z balonikiem umieszczonym między głowami dzieci. Planując dla najmłodszych zabawy z balonem warto wykorzystać także znane i lubiane piosenki dziecięce do fitnessu o rytmie i tempie dostosowanym do szybkości wykonywania poszczególnych ruchów.

Łatwym ćwiczeniem na koordynację i skupienie uwagi może być również zabawa z hula-hop lub specjalną obręczą, wewnątrz której dziecko odbijać będzie balonik do rodzica lub rówieśnika. Szybkość, refleks i zwinność u dziecka można wspomagać również poprzez zabawy z podrzucaniem baloników i łapaniem ich nad podłogą. W większej grupie można użyć kolorowych balonów i szarf, które odróżnią od siebie konkurujące drużyny.

Zabawy ruchowe z balonikami, piłkami lub woreczkami wypełnionymi grochem można prowadzić zarówno w pozycji stojącej, siedzącej lub leżącej. W parach dzieci mogą stykając się stopami odbijać lub podawać sobie balon. Wzmocnieniu kręgosłupa i pleców służą również skłony i skręty tułowia z wyciągniętymi przed siebie rękami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *