Ból jąder u chłopców

Przyczyny bólu jąder u dzieciJak się okazuje, różnego rodzaju schorzenia i dolegliwości w okolicach męskiego układu moczowego lub płciowego dotyczą nie tylko dorosłych ale również i dzieci. Warto zatem umieć trafnie rozpoznać pierwsze objawy i najważniejsze symptomy, alarmujące o poważniejszych problemach, na które skarżą się nasze pociechy. W niniejszym artykule podpowiadamy zatem, o czym może świadczyć ból jader u dzieci i młodych chłopców.

Mimo, iż choroby intymne często okazują się powodem do wstydu, nie powinniśmy ignorować żadnych objawów, a tym bardziej nasilającej się bolesności jąder. W wielu przypadkach bowiem nie podjecie na czas odpowiedniego leczenia farmakologicznego czy operacyjnego może spowodować poważne komplikacje i niebezpieczne dla zdrowia powikłania, włącznie z bezpłodnością.

Jednym z powszechniejszych, męskich schorzeń intymnych, dotykających również dzieci, któremu nierzadko towarzyszy promieniujący do pachwiny ból w okolicach krocza jest zapalenie jądra lub wystąpienie stanu zapalnego najądrzy. W przypadku najmłodszych objawom towarzyszyć może również ogólne osłabienie organizmu, wysoka gorączka i nudności. Nierzadko okolice intymne dziecka mogą być także bardzo wrażliwe na dotyk, opuchnięte i miejscowo zaczerwienione.

Oprócz stanu zapalnego ból jąder u dzieci może być także spowodowany wytężonym wysiłkiem fizycznym. W takiej sytuacji nierzadko dochodzi też do niezwykle bolesnego skrętu powrózka nasiennego i w konsekwencji niedokrwienia jednego z jąder. W takim przypadku niezbędne jest natychmiastowe zgłoszenie się do lekarza, który wykona prosty zabieg chirurgiczny, polegający na „odkręceniu” jądra. Pamiętajmy jednak, iż operacja powinna odbyć się maksymalnie w sześć godzin po pojawieniu się pierwszych symptomów, bowiem odcięty dopływ krwi do jądra spowoduje jego obumarcie.

Skręt jądra u dziecka to bez wątpienia bardzo bolesne schorzenie, które wymaga szybkiej interwencji. Po wykonaniu zabiegu chirurgicznego pacjentom zaleca się odpoczynek i unikanie wysiłku. Nierzadko niezbędne jest też podawanie antybiotyków, niwelujących ryzyko wystąpienia różnego rodzaju nieprzyjemnych infekcji i zakażeń wrażliwego układu płciowo-moczowego. Innym powodem bolesności jąder, występującej zazwyczaj u chłopców około pierwszego roku życia może być również tak zwana przepuklina pachwinowa, objawiająca się widocznym obrzękiem i zaczerwienieniem moszny. Również tym przypadku wykonuje się prosty zabieg chirurgiczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *