Atrakcje dla dzieci w Łodzi

Łódź to przepiękne miasto, w którym nie brakuje licznych atrakcji nie tylko dla dorosłych, ale i najmłodszych. Dlatego coraz częściej rodzice zabierają do niego swe pociechy, które mogą się tam świetnie bawić.

Nie ulega wątpliwości to, że wiele frajdy dzieciom sprawi pobyt w wesołym miasteczku. Otóż, czeka tam na nich aż 38 atrakcji, wśród których odnajdziemy liczne kolejki czy karuzele. Na uwagę zasługuje tu także suchy basen z kolorowymi piłeczami czy gabinet luster.

Nie zapominamy także o wspaniałych zjeżdżalniach, które najmłodsi wręcz uwielbiają. Natomiast, gdy nasze szkraby są już nieco starsze i posiadają mocne nerwy, możemy zabrać je do Zamku Duchów czy skorzystać z jednej z kolejek górskich. Poza tym, ogromną zaletą łódzkiego lunaparku jest to, że w bliskim sąsiedztwie od niego znajduje się ogród zoologiczny i botaniczny.

Z pewnością, wizyta w ZOO będzie dla maluchów ogromnym przeżyciem, w szczególności gdy na żywo będą mogły podziwiać np. żyrafy, słonie, zebry, koty czy choćby foki. Ponadto, wato też zabrać dzieci do łódzkiej Palmiarni, znajdującej się na terenie ogrodu botanicznego.

Przede wszystkim, można w niej podziwiać ponad 4500 okazów ciekawych, zazwyczaj egzotycznych roślin. Oczywiście, dzieci rewelacyjnie będą się również bawić w Aquaparku Fala, który jest największym kąpieliskiem w kraju. Otóż, z myślą o najmłodszych na jego terenie funkcjonuje basen dla dzieci. Otóż, woda w nim jest bardzo płytka, w związku z czym szkraby mogą się bezpiecznie bawić w basenie w otoczeniu kolorowych zabawek.

Oprócz tego, dobrym pomysłem jest zabranie swych pociech kina. W tym celu należy się udać do łódzkiej Manufaktury, w którym funkcjonuje specjalnie kino dla maluchów w technologii 5D. Należy wspomnieć o tym, iż widzowie mogą w nim doświadczyć, np. podmuchu wiatru. Ponadto, fotele się poruszają tak, jakbyśmy byli w wagoniku kolejki górskiej. W Ofercie kina możemy znaleźć np. „Prehistoryczną historię” mówiącą o dinozaurach lub „Raculę”, w której mowa o dwóch chłopcach udających się na wycieczkę do Transylwanii.

Kolejną ciekawą propozycją dla najmłodszych są spektakle teatralne. Mowa tu głównie o przedstawieniach odbywających się w Baśniowej Kawiarence, czyli kawiarence, teatrze, księgarni prowadzonej przez aktorów specjalnie dla najmłodszych. Natomiast wśród repertuaru możemy znaleźć takie spektakle jak: „Ali Baba i 40 rozbójników, „Chinki Cesarz i Żaba”, „Czerwony Kapturek”. Trzeba zaznaczyć to, iż mogą się tam odbywać także imprezy okolicznościowe, np. urodziny. Nie mniej bogatą ofertę dla dzieci posiada Teatr Pinokio, do którego też należy się udać.

Jak widać, w Łodzi nie brakuje wspaniałych atrakcji dla maluchów, dlatego jak najbardziej wakacje z dziećmi są w tym mieście są wskazane.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.