Zdjęcia ślubne z dzieckiem

W dniu ślubu niewątpliwie najważniejszymi osobami są Panna Młoda i Pan Młody i to właśnie oni będą najbardziej zwracać uwagę na zdjęciach z sesji ślubnej. Jednak niekiedy zdarza się, ze Państwo Młodzi są już rodzicami, dlatego również dzieci mogą znaleźć się na fotografiach. Zawsze wyglądają pięknie i wprowadzają wiele radości do otoczenia, co na pewno wzbogaci wizualnie każde zdjęcie, czasem jednak mogą wprowadzić sporo zamieszania i utrudnić pracę fotografa.

Czy warto zatem zdecydować się na sesje ślubną z dziećmi?

Wiele zależy od tego, w jakim wieku jest dziecko. Jeśli jest o niemowlę, decydując się na sesję z nim, warto poprosić o pomoc mamę, siostrę lub przyjaciółkę, albo inną osobę, która w razie gdyby maluch zaczął płakać, mogłaby się nim zająć, ewentualnie zabierając je w spokojne i ustronne miejsce. W czasie ceremonii ślubnej i wesela będziemy mieć z pewnością wiele takich osób w pobliżu, chcąc jednak zrobić sobie sesję plenerową z naszą pociechą, konieczne będzie poproszenie o pomoc osobę, która będzie mogła nam towarzyszyć. Jest to tym bardzie uzasadnione, gdyż czas zarówno nasz, jak i fotografa będzie ograniczony, więc skoro i tak będziemy musieli mu zapłacić, szkoda byłoby nie zrobić tylu zdjęć, ile sobie zaplanowaliśmy.

Nieco starsze, kilkuletnie dzieci, to bez wątpienia dużo mniejszy kłopot. Mogą nam bardzo pomóc w zrobieniu ładnych ujęć, a przy okazji będzie to dla nich niezwykła frajda i wspaniała zabawa. Małe dziewczynki w sukieneczkach czy mali chłopcy w garniturkach na pewno będą się pięknie prezentować rzucając przed rodzicami płatki kwiatów albo niosąc tren sukni ślubnej.

Maluchy mogą trzymać bukieciki kwiatów lub baloniki, ale także odbierać niektóre prezenty od gości, podczas składania życzeń, co na pewno nie umknie uwadze fotografa. Dzieci potrafią być niekiedy bardzo nieprzewidywalne, potrafią rozśmieszyć dorosłych do łez, więc na pewno pomogą także rozluźnić atmosferę i dzięki nim sesja ślubna może być doskonałą zabawą dla Państwa Młodych, jak i dla fotografa. Niestety kilkulatek może być też niekiedy niezłym urwisem, więc jeśli miałby za wszelka cenę próbować zwracać na siebie uwagę i przeszkadzać, lepiej zostawić go pod czyjąś opieką na czas pracy z fotografem.

Jeśli zdecydujemy się na sesję z maluchem, trzeba go do niej odpowiednio przygotować. Jeśli mama będzie ubrana w piękną, śnieżnobiałą suknię i welon, a tata w elegancki garnitur, również dziecko musi prezentować się wyjątkowo odświętnie. Dla dziewczynki najlepiej wybrać śliczna sukienkę z falbankami, najlepiej w jakimś jasnym kolorze, np. białą, kremową lub różową, dla chłopca mały garniturek, który dodatkowo ozdobi muszka przypięta do kołnierzyka koszuli. Ubranka powinny być ładne, ale jednocześnie muszą być wygodne, w przeciwnym razie dziecko nie będzie się czuło komfortowo i może przez to sprawiać problemy podczas sesji weselnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *