Zabawy na karnawał dla dzieci

bal-karnawalowy-dla-dzieciDzieci uwielbiają dobrą zabawę. Właściwie, to wszyscy ją kochamy, ale trzeba przyznać, że to właśnie dla dzieci jest ona całym ich życiem. Przynajmniej do pewnego wieku. Póki więc mają chęci, energię i ciekawość tak charakterystyczne dla swojego młodzieńczego wieku, my dorośli mamy obowiązek zapewnić naszym pociechom rozrywkę. Najlepiej zaś, aby zabawa miała podtekst edukacyjny.
Bawić i uczyć się jednocześnie? To możliwie! Wystarczy tylko szczypta wyobraźni dorosłych i odrobina zainteresowania ze strony dzieci- tak na dobry początek. A potem? Potem będzie już górki.
Przyjęcia dziecięce, tzw. kinderbale, organizowane są przez okrągły rok z okazji lub przy okazji czegoś. Niemniej, czasem kiedy tego typu imprezy cieszą się największym powodzeniem jest bez wątpienia karnawał.

Udział w balu przebierańców, to dla dzieciaka istny raj na ziemi! Niezwykłe stroje balowe, z przyjemnością zakładają zarówno mali mężczyźni (dla nich szyje się chłopięce przebrania karnawałowe), jak i małe kobiety (chętnie zakładają dziewczęce ciuszki na karnawał)- tańczą, biegają…, bawią się w towarzystwie swoich rówieśników. Ale, na tym się nie kończy, a przynajmniej nie powinno. Organizując bal dla dzieci, należy zapewnić tym młody, rozbrykany, pełnym energii i chęci do zabawy ludziom moc atrakcji! Gry, zabawy i konkursy z nagrodami są tym, czego na kinderbalu nie może zabraknąć!
1) BALONY Z FANTAMI
Wymyślamy zabawne zadania, np. ćwiczenia gimnastyczne, spisujemy je na osobnych karteczkach, które później składamy i wkładamy do balonów. Balony dmuchamy. Podczas zabawy, dzieci przebijają balony, wykonują wylosowane ćwiczenia i zdobywają symboliczne nagrody, np. dziecięce czapki, kapelusz, peruki, zabawki, słodycze.
2) CHODŹ, POMALUJ MÓJ ŚWIAT
Na podłodze rozkładamy duży karton. Każde dziecko bierze do ręki kredkę/pisaka o innym kolorze. Prowadzący, wspólnie z uczestnikami zabawy ustala, co pojawi się na rysunku (miś, kwiaty, domek itp.). Dzieci kolejno podchodzą do kartonu i dorysowują jeden element (ucho misia, płatek kwiatka, dach na domku itp.).Powstały plakat wieszamy na ścianie. Maluchy zostają nagrodzone.
3) JAK W WOJSKU
Zabaw polega na wydawaniu rozkazów przez prowadzącego i wykonywaniu ich przez uczestników gry. Komendy powinny być podawane bardzo szybko. Uwaga! Komenda ma moc tylko wtedy, gdy animator zabawy, po wydaniu polecenia wypowie magiczne słowo „proszę”. Dziecko, które posłucha komendy mimo, iż słowo takie nie padnie, wypada z gry. Wygrywa ten, kto pozostanie w grze najdłużej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *