Weekend z dzieckiem w Szczawnicy

splyw-kajakowy-szczawnicaUsytuowana w województwie małopolskim, u podnóża malowniczych Pienin, w dolinie potoku Grajcarek, Szczawnica jest znaną w kraju i na świecie miejscowością uzdrowiskową, do której co roku zjeżdżają się tłumy turystów. Są to nie tylko kuracjusze, pragnący poprawić stan swojego zdrowia podczas pobytu w tutejszych sanatoriach, ale także miłośnicy malowniczych widoków, wędrówek szlakami turystycznymi i zimowego szaleństwa na stokach.

W Szczawnicy znajdziemy całą masę atrakcji, zarówno możliwości aktywnego wypoczynku, ale także rozrywek kulturalnych w obiektach takich, jak np. muzea, gdzie można poznać historię regionu, obejrzeć unikatowe przedmioty z dawnego życia górali pienińskich, a także poznać ich tradycje i zwyczaje.

Miejscowość ta jest doskonałym miejscem na spędzenie weekendu z dzieckiem. Każdy maluch lubi spacery, więc będzie bez wątpienia zachwycony, jeśli zabierzemy go na wycieczkę którymś z licznych pieszych szlaków turystycznych. Będzie to nie tylko okazja, aby pooddychać górskim powietrzem, wolnym od zanieczyszczeń, ale także by podziwiać piękne szczyty gór, a także rzadkie okazy roślin i zwierząt.

Niezapomnianą przygodą dla malucha będzie też bez wątpienia spływ przełomem Dunajca. Taka wycieczka na pokładzie tratwy flisackiej to ekscytujące przeżycie, jednak trzeba pamiętać, że trwa ona prawie trzy godziny i nie można z niej zrezygnować w trakcie spływu. Jeśli dziecko szybko się nudzi, warto rozważyć, czy spływ jest dobrym pomysłem.

Do Szczawnicy z dzieckiem warto przyjechać także w okresie zimowym, np. na Święta Bożego Narodzenia lub na Sylwestra. Miejscowość ta jest istnym rajem dla miłośników sportów zimowych – znajduje się tutaj wyciąg narciarski Palenica, wyciąg krzesełkowy, liczne trasy zjazdowe o różnych stopniach trudności, w tym również tor saneczkowy i snowboardowy. Dzieciaki, jak również ich rodzice będą więc mogli do wyli się wyszaleć na ośnieżonych stokach.

Kolejna atrakcja, która czeka w Szczawnicy na najmłodszych, ale i starszych, to fantastyczny Park Wodny przy hotelu „Solar”. Znajduje się tutaj basen rekreacyjny, szalone zjeżdżalnie, wodospady i dzikie źródła, więc czas spędzony w takim miejscu będzie z pewnością dla maluchów samą przyjemnością. Rodzice mogą w tym czasie korzystać z tutejszej sauny lub zabiegów SPA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *