Świąteczne kolorowanki dla dzieci

kolorowanki-bozonarodzenioweGrudniowe przygotowania do świąt – czas zacząć
Grudzień to okres przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Czas ten wypełniają nam takie czynności jak generalne porządki domowe czy gorączkowe poszukiwania prezentów świątecznych. W tym czasie powinniśmy też skupić się na tym, w jakiej formie przekażemy życzenia świąteczne najbliższym i ważnym dla nas osobom. Do wykonania tego zadania z powodzeniem możemy również włączyć nasze małe pociechy.

Dziecięca radosna twórczość bożonarodzeniowa
Dla dzieci Święta Bożego Narodzenia łączą się głównie z ubieraniem choinki i oczekiwaniem na prezenty. Istnieje jednak pewien dobry sposób na to, by czas świąteczny kojarzył im się również z pamięcią o innych. Ogromną pomocą w tej kwestii mogą być dla naszych milusińskich świąteczne kolorowanki, które z powodzeniem można potraktować jako własnoręcznie robione kartki bożonarodzeniowe. Ich przygotowanie zajmie nam dosłownie kilka chwil, a dzieciom dostarczy wielu emocji.

Aby powstały świąteczne kolorowanki, należy przede wszystkim odwiedzić Internet. Znajdziemy w nim między innymi gotowe szablony kartek świątecznych dla dzieci. Widnieją na nich szkice – kontury obrazków czy też symboli, najbardziej związanych ze Świętami jak i z porą roku, na jaką one przypadają. Większość z nich jest dostępna zupełnie za darmo. Nasze zadanie polega na tym, by takie darmowe szablony pobrać na swój komputer. Następnie należy je wydrukować w odpowiedniej skali na cieńszym brystolu. Dla lepszego efektu lepiej przygotować wydruk czarno – biały, po to, aby dziecko miało więcej przyjemności z samodzielnym wykonaniem swojej kolorowanki świątecznej.

Bardziej uzdolnieni plastycznie rodzice (bądź starsze rodzeństwo) mogą samodzielnie przygotować takie szablony posiłkując się aplikacjami komputerowymi takimi jak: Paint czy Gimp. W tym przypadku, mają oni więcej możliwości, dzięki czemu ich dzieci będą miały dużo więcej radości przy kolorowaniu swoich prac.

Bardziej pomysłowi rodzice mogą przygotować w ten sposób kartki na Boże Narodzenie z gotowymi życzeniami. Wystarczy, że umieszczą oni treść życzeń po wewnętrznej stronie kolorowanki, zaś sam obrazek po zewnętrznej stronie. Współczesne drukarki, dzięki swoim opcjom typu drukowanie kartek/pocztówek lub drukowanie dwustronne, w znacznej mierze ułatwiają to zadanie.

Bez względu na to, jak zostaną wykorzystane dziecięce kolorowanki świąteczne – jako artystyczne kartki świąteczne czy też jako ozdoby na Święta – samo ich wykonanie będzie oznaczało dla dzieci wiele radości. Zadanie to pozwoli też na pożyteczne zajęcie czasu wolnego naszych pociech. Pomoże też w naświetleniu tego, co w Świętach Bożego Narodzenia jest równie ważne jak przystrojona choinka czy prezenty od św. Mikołaja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *