Robienie dekoracji świątecznych wraz z dziećmi

robienie ozdób na choinkę z dziećmiJeśli posiadamy małe dzieci lub wnuki, najlepszym pomysłem na spędzanie z nimi czasu jest nie oglądanie bajek w telewizji, ale robienie czego wspólnie. Dobrym pomysłem są wszelkie prace plastyczne. Idealnie nadaje się do tego okres około świąteczny. Wtedy możemy nauczyć nasze dzieci robienia ozdób choinkowych. Jest to bardzo angażujące zajęcia, dzieci są zaciekawione, a być może w którymś z nich obudzi się artystyczna dusza. Od czego zacząć?

Dzieci mają to do siebie, że ich ciekawość jest na tyle rozbudzona, że z zaciekawieniem będą śledziły to co robimy, ale jeśli ozdoby będą proste na pewno same chętnie spróbują je zrobić. Gwarantujemy, że to zajęcie skutecznie zajmie dziecko na kilka ładnych popołudni. Pomysły na ozdoby nie muszą być skomplikowane, a nawet te proste dadzą dziecku ogromną satysfakcję, jeśli zawisną na bożonarodzeniowym drzewku.

Najlepiej zacząć od prostego łańcucha choinkowego z kółeczek. Wystarczy do tego kupić papier kolorowy i pociąć go na paski o szerokości ok. 1 cm, do tego klej, najlepiej w sztyfcie, żeby dziecko nie ubrudziło się zanadto. Bierzemy jeden pasek, smarujemy końcówkę z białej strony klejem i sklejamy go w kółeczko. Kolejny pasek przeciągamy przez kółeczko i również sklejamy. Taki łańcuch będzie robiło się dość szybko, a dzięki temu, że jest bardzo prosty to z łatwością zrobi go nawet najmłodsze dziecko. Łańcuch może mieć dowolną długość.

Kolejnym pomysłem jest kupienie bombek ze styropianu. Takie bombki są białe i nie mają ozdób to dziecko ma wymyślić jak ozdobić bombkę, by pasowała do reszty choinki. Można pomalować ją farbkami (koniecznie potem trzeba pomalować ją lakierem, żeby farbki nie spłynęły), nakleić na nią wycięte z papieru kształty lub pomalować ją kredkami – tak naprawdę ograniczeniem jest tylko dziecięca wyobraźnia.

Innym pomysłem na dekorację świąteczną są malowane szyszki. Wystarczy wybrać tylko wysuszone egzemplarze i pomalować końcówki farbkami. Gdy te wyschną, znowu same końcówki malujemy odrobiną kleju i zanurzamy w brokacie. Wtedy otrzymamy śliczną, błyszczącą szyszkę na choinkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *