Przyjęcie imieninowe dla dzieci

Jeszcze do niedawna imieniny były domeną głównie dorosłych, którzy przestali już przywiązywać wagę do swoich urodzin, ponieważ te co roku przypominają o upływającym czasie, a każda okrągła rocznica zmusza do refleksji i oceny dotychczasowych dokonań. Wiele osób kończąc 40 rok życia stwierdza, że „nic nie zrobiłem, nic nie mam, oprócz lat na karku i lepiej już nie będzie”. Dlatego dzień imienin staje się znacznie przyjemniejszym świętem, które kojarzy się zdecydowanie pozytywnie.

Natomiast dzieci uwielbiają swoje urodziny, czekają na nie z wytęsknieniem. Imieniny raczej ich nie interesują. A raczej nie interesowały – od kilku lat coraz więcej najmłodszych zaczyna domagać się przyjęcia z okazji swoich imienin (podobnie, jak robią to dorośli). Dzieci uwielbiają dostawać prezenty i gdy wszyscy składają im zabawne życzenia.

W takiej sytuacji rodzice często zgadzają się na zorganizowanie kameralnego przyjęcia dla najbliższej rodziny lub dosyć wystawnej zabawy dla kolegów i koleżanek małego solenizanta. Wynajmowanie lokalu na tego typu okazję to nadal zdecydowana przesada, zwykle takie przyjęcie imieninowe urządza się w domu lub miejscu, które przeznaczono specjalnie ku rozrywce i uciesze dzieci, czyli na wszelkiego rodzaju placach zabaw. Jeśli postanowimy jednak pozostać w domu, warto pomyśleć o ciekawym, odświętnym wystroju oraz liście gier, aby zachęcić gości do wspólnej zabawy.

Większość rodziców pozostanie jednak przy tradycyjnym, kameralnym przyjęciu w rodzinnym gronie pełnym śmiesznych wierszyków, buziaków i poważnych życzeń od rodziców, czy babci i dziadka. Z takiej formy ucieszy się niemal każde dziecko i z pewnością każdemu się odwdzięczy w odpowiednim czasie, czy to oryginalnymi życzeniami, laurką lub niespodzianką.

Ciekawym pomysłem na urozmaicenie tego szczególnego dnia mogą być oryginalne, a przy tym śmieszne „pocztówki” wysyłane drogą elektroniczną. E-kartki to zazwyczaj kolorowe, zabawne animacje, niekiedy zawierające nawet krótką fabułę, które zostały stworzone właśnie na specjalne okazje, jak np. Boże Narodzenie, urodziny, imieniny, czy chociażby Dzień Kobiet. Można na nich napisać dowolną treść, w tym także życzenia i pozdrowienia. E-kartki na imieniny dostępne są za darmo na wielu stronach internetowych. Plusem takiego „prezentu” jest fakt, iż dzieci uwielbiają spędzać czas przed komputerem i podoba im się niemal wszystko, co tylko jest z nim związane. Warto więc poświęcić chwilę i poszukać odpowiedniej, śmiesznej kartki, która spodoba się naszemu dziecku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *