Prezent pod choinkę dla małej dziewczynki

prezenty-swiateczne-dla-dziewczynekRolą świątecznych prezentów jest uatrakcyjnienie tego wyjątkowego czasu i wywołanie radości u adresata podarku. Z tego też względu nie powinniśmy pozostawiać decyzji o jego kupnie na ostatnią chwilę. Wtedy bowiem do dyspozycji zostają nam najpopularniejsze gotowe prezenty, które mimo że wywołają zadowolenie, to są dość „oklepane”. Z drugiej zaś strony warto też pamiętać, by nie wydawać na nie ostatnich pieniędzy. Jako prezent świąteczny (czy mikołajkowy) może przecież równie dobrze posłużyć nam na przykład symboliczny, fajny gadżet dla mężczyzny, który wywoła z pewnością więcej radości niż najbardziej wyszukany, markowy i drogi upominek.

Chcąc kupić też naprawdę udany upominek, powinniśmy mieć na względzie wiek osoby dla której go kupujemy jak i jej gust. Gdy chcemy obdarować starszą osobę, lepiej wybrać na przykład jakiś praktyczny upominek dla rodziców, dziadków, teściowych niż coś nowoczesnego i trudnego do obsługi. Jeśli zaś adresatem jest młodsze pokolenie, wtedy można śmiało sięgnąć po jakieś zabawne prezenty. Są jednak sytuacje, gdy kupienie prezentu wymaga od nas szczególnej staranności. Taką „trudną kategorią” są między innymi prezenty pod choinkę dla małych dziewczynek.

Podarek dla dziecka najmłodszego powinien być przede wszystkim ściśle dopasowany do jego wieku. Im dziecko młodsze tym prezent powinien być mniej skomplikowany w jego obsłudze. W przeciwnym wypadku, zamiast zadowolenia wywołamy u dziecka pewien dyskomfort. Po drugie dobrze jeśli taki upominek będzie wspomagał w jakiś sposób jego rozwój. Podsumowując: kupując prezent świąteczny dla malucha stawiamy na JAKOŚĆ.

Dla dziewczynki rocznej świetnym prezentem może okazać się multimedialna kostka – klocek. Wykonana w całości z miękkiego i miłego w dotyku materiału. Pokryta wesołymi nadrukami. Przy dotykaniu wydaje różne dźwięki. Równie pomysłowym podarkiem może być też wielofunkcyjna mata edukacyjna. Wyposażona jest w specjalne pałąki na których uwieszone są liczne przyciągające uwagę dziecka lusterka i pluszaki. Mata ma wbudowaną pozytywkę a zabawki wydają różne ciekawe dźwięki.

Dziewczynka 2-letnia z pewnością ucieszy się gdy jej prezentem okaże się mówiąca i płacząca lalka bądź też pacynki do zakładania na rękę. Najlepiej gdy będą one przedstawiały ulubione postacie z bajek małej pociechy.
Jako prezent dla 3-letniej dziewczynki może posłużyć na przykład interaktywny telefon edukacyjny z ulubionym dziewczęcym motywem z filmu „Księżniczki”, który bawi (wygrywa różne melodie), uczy (zadaje pytania i nagradza dźwiękami) i rozwija wyobraźnię dziecięcą (jest bardzo kolorowy i posiada masę przycisków w bardzo różnych kształtach). Równie dobrym pomysłem może być książeczka do wielokrotnego kolorowania nawiązująca do przygód ulubionych postaci dziewczęcych: Księżniczki, Syrenki, Wróżki, Czarodziejki. W zestawie znajdują się zmywalne flamastry.
Dziewczynki w wieku 4-6 lat z pewnością ucieszą się gdy dostaną zestaw kreatywny do samodzielnego wykonania biżuterii, mandali z kolorowego piasku lub witrażyków bądź też specjalne zestawy tematyczne do zabawy w gotowanie, malowanie czy stylizowanie fryzur czy strojów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *