Prace plastyczne o tematyce wielkanocnej

dekoracje-wielkanocneDekoracją, która większości z nas kojarzy się z Wielkanocą jest pisanka. Umieszczamy ją nie tylko w koszyczku ze święconką, ale także na świątecznym stole oraz w barwnych stroikach stanowiących ozdobę salonu, jadalni a nawet drzwi czy okien. Największą frajdę przy malowaniu i zdobieniu pisanek mają oczywiście dzieci. Dekorując wielkanocne jajka poświęćmy również trochę czasu na zrobienie innych ozdób wielkanocnych a do udziału w ich tworzeniu zachęćmy najmłodszych.

Propozycje, jakie przedstawiamy mogą stanowić również ciekawe inspiracje do prac plastycznych robionych na świetlicy, w przedszkolu lub w szkole. 

Prosty koszyczek z gazet

Co będzie nam potrzebne: gazeta, klej, kilka spinaczy do papieru, zszywacz, pędzelek, farbka.

Wykonanie: Z gazety wyrwij środkową stronę. Następnie złóż ją kilkakrotnie wzdłuż dłuższego brzegu, do momentu powstania cienkiego paska papieru. Postępując tak samo zrób 11 pasków. Przepleć między sobą 8 pasków. Zaginaj kolejne paski tworząc ścianki koszyczka. Wykonanie ułatwią Ci spinacze do papieru. Zrób pasek na rączkę koszyczka. Umocuj go za pomocą zszywacza. Farbką pomaluj powstały koszyczek.

Świeczki z jajek

Co będzie nam potrzebne: jajka, świeczki typu tea-light, niewielki nożyk, rondelek, folia aluminiowa.

Wykonanie: Rozbij jajka, dzięki czemu uzyskasz po dwie skorupki z oddzielnego jajka. Większy fragment będzie bazą do zrobienia świeczki. Skorupki lekko umyj i wysusz. Świeczki obkrój nożykiem lub nożyczkami tak, aby zmieściły się w skorupce. Resztki ze świeczek ułóż na dnie skorupek. Następnie ułóż na nich świeczki. Z folii zrób gniazdko, włóż je do rondelka z wodą. Do środka włóż skorupkę. Lekko podgrzej, żeby wosk się trochę rozpuścił. Odstaw do ostygnięcia.

Dekoracje ze skorupek

Co będzie nam potrzebne: oczywiście skorupki, tekturowe opakowanie po jajkach, modelina, sianko lub słoma, rzeżucha, wata, farbka, pędzelek, włóczka.

Wykonanie: Opakowanie po jajkach podziel na części (każdy element na jedno jajko). Pomaluj je farbką i odstaw do wyschnięcia. Z modeliny zrób kaczuszkę, z włóczki kurkę lub inne zwierzątko. Na dnie jednej ze skorupek ułóż sianko lub słomę, a na wierch połóż przygotowaną wcześniej kaczuszkę. W drugiej ze skorupek ułóż zwierzaka z włóczki. Trzecią wyłóż watą, namocz wodą i nasyp nasiona rzeżuchy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *