Polisa posagowa dla dziecka – czy to się opłaca?

ubezpieczenie-na-zycieKiedy zdecydujemy się wykupić ubezpieczenie na życie dla dziecka zaczynamy się zastanawiać jak je wybrać. Nie jest to prosta decyzja, bo polisa na życie często wykupowana jest na kilka najbliższych lat i przez przynajmniej kilka pierwszych jesteśmy skazani na korzystanie z wybranego towarzystwa, bo przeniesienie polisy na życie jest niemożliwe bez ponoszenia dodatkowych kosztów.
Dla osób, które chcą oprócz standardowego ubezpieczenia na życie mieć jeszcze dodatkowo jakieś zyski warto polecić indywidualne ubezpieczenie na życie z funduszem, w takim ubezpieczeniu część środków idzie na konto ubezpieczenia, a określona część jest inwestowana na giełdzie. Jeśli będziemy mieli szczęście to nasza polisa nie będzie nas nic kosztowała.
Dobrym rozwiązaniem jest także grupowe rodzinne ubezpieczenie na życie, które oferuje nam firma ubezpieczeniowa przez naszego pracodawcę. Zwykle takie polisy są dużo tańsze, ale także zakres ubezpieczenia na życie jest ograniczony. Dlatego korzystając z ubezpieczenia grupowego warto zapytać o dodatkowe opcje do polisy na życie, które chcieli byśmy mieć wykupione, bo są one dla nas istotne.
Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie? Nie patrzmy na składkę, bo w razie wystąpienia wypadku to istotna będzie dla nas suma ubezpieczenia i wysokość odszkodowania, warto zwrócić uwagę na zakres odpowiedzialności oraz wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela, co jest istotne w polisach na życie.
W odpowiednim wyborze towarzystwa ubezpieczeniowego pomogą nam wielokrotnie publikowany w internecie czy gazetach ranking towarzystw ubezpieczeniowych, który jest zwykle robiony raz w roku, żeby łatwo było porównać ofertę.

W policzeniu składek idealnym narzędziem jest kalkulator ubezpieczeń na życie, który pomoże nam dostosować swoją polisę do naszych potrzeb i możliwości.
Pamiętać należy, że zalety i wady naszego ubezpieczenia lepiej poznać zanim podpisze się polisę na życie. A większość kruczków i ograniczeń znajdziemy w Ogólnych Warunkach Ubezpieczeń, które dołączane są do każdej polisy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *