Ozdoby choinkowe robione z dzieckiem

ozdoby-choinkowe-robione-przez-dzieciŚwięta Bożego Narodzenia to magiczny czas. Kiedy za oknem widzimy grubą warstwę śniegu to znak, że czas zacząć myśleć o świątecznych dekoracjach. Można oczywiście udać się do sklepu i kupić gotowe, jednak to pewnego rodzaju pójście na łatwiznę. Opcja dla ambitnych to samodzielne udekorowanie mieszkania na święta. Żaden sklep nie da nam satysfakcji płynącej z pracy nad ozdobami handmade. Własnoręcznie robione dekoracje to propozycja wprost idealna na wspólne spędzenie czasu z dziećmi. Dla nich z pewnością będzie to niezapomniane przeżycie. W końcu nie co dzień można stworzyć coś, co będzie główną ozdobą w tak ważne dni, jakimi bez wątpienia są Święta Bożego Narodzenia.

Od czego zacząć pracę nad dekoracjami? Najlepiej od najważniejszej ozdoby, czyli stroika na wigilijny stół. Przygotuj się, że mogą czekać cię pewne rozbieżności w kwestii gustu. Nasza pociecha z pewnością chciałaby stworzyć dekorację przede wszystkim kolorową, która niekoniecznie będzie odpowiadała nam. W tym wypadku trzeba pójść na kompromis, który zadowoli obie strony. Nasza propozycja brzmi następująco: dorosły tworzy ogólną koncepcję stroika, dziecko zaś dekoruje go. Tradycyjny stroik to z pewnością taki, którego głównym składnikiem jest zielone igliwie. Jeśli jednak kochasz nowatorstwo postaw na nietuzinkowe dekoracje stołu, jak na przykład bożonarodzeniowe stroiki z szyszek bądź słomianą choinkę.

Szyszki i słoma to oczywiście tylko przykładowe możliwości. W tej roli równie dobrze sprawdzają się również pióra, makaron i orzechy. Nie można jednak zapomnieć o ulubionym budulcu dzieciaków, czyli papierze. Papierowe ozdoby świąteczne cieszą się niesłabnącą popularnością od dawna. Sprawdzą się idealnie zarówno jako elementy stroika, jak również ozdoby choinkowe.

To, jaki stroik stworzymy będzie zależało tylko i wyłącznie od nas. Wybierać możemy wśród wielu możliwości. Może to być między innymi stojąca kompozycja bądź leżąca. Przy opcji numer dwa możemy wykorzystać nietuzinkowe bazy i wyczarować dekorację w koszyku bądź doniczce. Nie bez znaczenia będzie również przeznaczenie stroika. Dla nikogo nie będzie zaskoczeniem, że inną dekorację przygotujemy na wigilijny stół, a zupełnie inny będzie stroik na grób bliskiej osoby.

Odrębnym rodzajem dekoracji jest adwentowy stroik, który wieszamy na drzwiach. Do jego wykonania najlepiej wykorzystać gotową bazę, uzupełniając ją własnoręcznymi ciekawymi ozdobami.

Na koniec propozycja dla miłośników florystyki. Przecież nikt nie powiedział, że bożonarodzeniowe dekoracje muszą ograniczać się do zielonego igliwia. Na świątecznym stole równie pięknie będzie prezentowała się nietuzinkowa kompozycja kwiatowa.

Tworzenie świątecznych ozdób to doskonała okazja do twórczego spędzenia czasu ze swoją pociechą. Nie zmarnujmy więc jej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *