Nauka walca dla maluchów

kurs-walca-dla-dzieciW dobie komputerów, smartfonów i tabletów nie łatwo zachęcić dziecko do aktywnego spędzania wolnego czasu. Często nawet krótki spacer przegrywa z grą komputerową czy telewizorem. A przecież wiadomo nie od dziś, że dla prawidłowego rozwoju dzieciom w sposób szczególny potrzebna jest aktywność fizyczna. Im jej więcej, tym dla młodego organizmu lepiej. Nic więc dziwnego, że mądrzy rodzice starają się zaciekawić swoje pociechy różnymi dyscyplinami sportowymi, baletem czy aerobikiem.

Ciekawym pomysłem jest również nauka tańca.

Według ekspertów w tej dziedzinie jednym z najłatwiejszych do nauki tańców jest walc. I to od niego nasze dzieci mogą zacząć przygodę z pląsaniem po parkiecie. Zalet jest mnóstwo. Oprócz wspomnianej już aktywności fizycznej, nauka trzymania pleców prosto, pracy w parze, koordynacji ruchowej, skupienia na wykonywanej czynności, ćwiczenie słuchu muzycznego, a w przyszłości ułatwienie podczas przygotowań tanecznych do walca na pierwszy taniec.

Tak, jak organizowane są specjalne kursy dla dorosłych, tak też w ofercie szkół tańca bez problemu znajdziemy specjalne kursy dla milusińskich. Na pierwsze zajęcia można zapisać już sześciolatki, które po odpowiedniej porcji ćwiczeń są w stanie zatańczyć walca z wykorzystaniem podstawowych figur. Nie oznacza to oczywiście, że nauki walca nie mogą rozpocząć i starsze dzieci. W tej dziedzinie praktycznie nie ma ograniczeń wiekowych, liczą się przede wszystkim chęci, którym za zwyczaj maluchom nie brakuje.

W zależności od miasta, czasu trwania i intensywności kursu, trzeba za niego zapłacić od dwustu złotych do około czterystu złotych miesięcznie. Przeważnie, jako najłatwiejszy, na pierwszy ogień idzie walc. W czasie sześćdziesięciominutowych zajęć maluchy poznają po kolei kolejne tajniki walca: ramy tanecznej, kroku podstawowego w walcu wiedeńskim i angielskim oraz najważniejszych figur. Ostatnim etapem jest nauka układów tanecznych dla par. Przygodę z walcem i innymi tańcami klasycznymi można kontynuować na obozach i koloniach tanecznych a także podczas wakacyjnych kursów tańca.

Umiejętności, jakie dziecko nabędzie podczas nauki walca, można z nim ćwiczyć także w domu. Jest wiele piosenek do walca angielskiego i mnóstwo utworów do walca wiedeńskiego, do których dziecko może tańczyć na przykład po szkole, w ramach wolnego czasu. Szlifowanie formy tanecznej może też odbywać się z wykorzystaniem płyt i internetowych poradnikach tanecznych. Po pierwsze jest ich całe mnóstwo, więc każdy mały tancerz i każda mała tancerka znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Po drugie są za darmo, a więc rodzice nie muszą przeznaczać dodatkowej kwoty na hobby pociechy. Wiele dzieci, które na początku traktowały taniec jak zabawę, z biegiem czasu staje się profesjonalnymi tancerzami. Dla nich w sposób szczególny trzeba postarać się o strój do tańca. Wcześniej odpowiedni ubiór, a szczególnie buty, będzie konieczny na lekcje tańca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *