Młodzieżowy rower dla dziewczyny

rower-dla-nastolatkiCoraz więcej młodych ludzi swój wolny czas pożytkuje tylko i wyłącznie w jeden sposób – przed komputerem, w czterech ścianach. Szkodzi to ich zdrowiu, sylwetce i kondycji, co jest niekorzystne i niebezpieczne głównie dla młodych dziewcząt, pragnących mieć nienaganną sylwetkę i wyglądać bardzo atrakcyjnie. Winę za to ponoszą także rodzice, którzy często nie dbają o to, aby pokazywać swoim dzieciom już od najmłodszych lat, alternatywny sposób wykorzystywania wolnego czasu, zarażać ich zamiłowaniem do sportu, aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, dbania o zdrowie i dobrą kondycję.
Często ostatnim rowerem, jaki dziecko od nas dostaje, jest rower komunijny, który służy latorośli kilka lat, natomiast później staje się za mały, niemodny czy stary i pociecha całkowicie rezygnuje z wycieczek rowerowych. Tymczasem powinniśmy zainwestować w nowy rower dla nastolatka i często zachęcać go do wycieczek czy to za miasto, czy w mieście.

Dajmy dziecku wybór, nie wybierajmy roweru za niego. Nastolatki, a w szczególności dziewczęta, są bardzo czułe na punkcie tego, co mają rówieśnicy i co jest modne, dlatego możemy zasugerować, jaki rower byłby najodpowiedniejszy, ale w ostatecznym podjęciu decyzji powinniśmy dać dziecku wolną rękę. Pamiętaj, że w przypadku, kiedy dziecko będzie miało modny i wygodny dla niego rower, częściej i chętniej będzie z niego korzystało!

Młodzież najczęściej decyduje się na rower górski. Musisz pamiętać o tym, że istnieją różne rodzaje „górali” – najpopularniejszy i najbardziej uniwersalny jest rower MTB XC (cross – country). Jest odpowiedni zarówno do jazdy po zatłoczonym mieście, jak i po pozamiejskich wertepach i nierównościach. Jest to bardzo ważne dla młodych osób, które do swoich wycieczek rowerowych wybierają różne trasy. Rower górski XC jest świetnym rozwiązaniem dla każdej osoby, która jest bardziej amatorem niż profesjonalistą w kwestii jazdy na rowerze. Na dobry rower młodzieżowy trzeba wydać minimum 600 zł. Decydujmy się na zakup roweru w profesjonalnym sklepie z rowerami bądź sprawdzonym, dobrym sklepie internetowym, dzięki temu będziemy mieli pewność, że sprzęt będzie dobrej jakości, nie zepsuje się szybko, a przede wszystkim nie będzie zagrażał bezpieczeństwu podczas jazdy!

Dla młodych dziewczyn dużą rolę odgrywa kwestia wizualna roweru – jego kolor, motywy/naklejki, wielkość, funkcjonalność stoi na drugim miejscu (w przypadku rodziców jest natomiast na odwrót). Dziewczęta coraz częściej decydują się na rower, który przykuje wzrok dzięki nowoczesnemu i ciekawemu wyglądowi. Rower nie może być ponury, przytłaczający i nijaki, ale równocześnie nie może też być „dziecinny” – o małym rozmiarze, w różowym kolorze etc. Rower młodzieżowy powinien mieć ciekawe połączenie kolorystyczne, delikatne motywy (na przykład kwiatowe), a przy tym porządne wyposażenie – dobre jakościowo hamulce, dużą ilość przerzutek, amortyzację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *