Kalendarz adwentowy z pudełek po zapałkach

Pomysłowy kalendarz na AdwentW okresie adwentowym z pewnością wielu z nas będzie przygotowywało wspólnie z dziećmi tradycyjne kalendarze. Do ich zrobienia razem z najmłodszymi pociechami warto wykorzystać zatem przede wszystkim obecne w naszych domach przedmioty codziennego użytku, takie jak choćby puste pudełka po zapałkach.

Przygotowanie adwentowego kalendarza dla dzieci może okazać się doskonałą zabawą, rozwijającą twórcze zdolności naszych najmłodszych. Z tego też powodu warto zaproponować pociechom wspólne zrobienie specjalnych pojemniczków czy szufladek z zaznaczonymi datami, które ułatwią i uprzyjemnią im odliczanie dni do upragnionych i długo wyczekiwanych przecież Świąt Bożego Narodzenia.

Samodzielne wykonanie zapałkowych konstrukcji czy rożnego rodzaju praktycznych schowków i pomysłowych przedmiotów z pustych pudełek nie wymaga od nas wielkiej wprawy i doświadczenia, zatem z pewnością wspólnymi siłami stworzymy z dziećmi tego rodzaju oryginalny i efektowny kalendarz adwentowy. Pudełka z zapałek będzie można dodatkowo okleić papierem kolorowym, koralikami lub barwnymi tasiemkami. Innym pomysłem może być udekorowanie kalendarza charakterystycznymi, bożonarodzeniowymi elementami wyciętymi z papieru czy bibuły, takimi jak choinki czy gwiazdy.

Adwentowy kalendarz można z powodzeniem zrobić w sposób przypominając wykonywanie pomysłowych i praktycznych organizerów z pudełek po zapałkach. Sklejone w jedną całość opakowania, na przykład w kształcie tradycyjnej, świątecznej choinki należy dodatkowo podpisać lub opatrzyć symbolicznymi rysunkami. W każdej przegródce może ponadto znaleźć się niewielki, ulubiony smakołyk, który uprzyjemni dzieciom oczekiwanie na Boże Narodzenie.

Dziecięcy kalendarz adwentowy może z powodzeniem okazać się również nietuzinkową, przedświąteczną dekoracją, szczególnie jeśli opatrzymy ją charakterystycznymi elementami z papieru. Starszym dzieciom możemy natomiast zaproponować oprócz wykonania kalendarza również wspólne zrobienie efektownej i pomysłowej, bożonarodzeniowej szopki z zapałek, która z pewnością okaże się doskonałą ozdobą świątecznego stołu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *