Jaki rozmiar kombinezonu dla noworodka?

kombinezon dla nowordka Nie ulega wątpliwości, że w wyprawce dla noworodka koniecznie musi się znaleźć kombinezon, który jest bardzo praktyczny i funkcjonalny. Otóż, to właśnie w nim wielu rodziców przywozi niemowlaka ze szpitala do domu i jest on także niezastąpiony podczas wyjść na świeże powietrze, zwłaszcza zimą. Oczywiście, przy pierwszym dziecku rodzice mogą mieć problem, jaki rozmiar ubranka będzie odpowiedni, ale z reguły rozmiar 58-62 jest właściwy. Natomiast, gdy wszystko wskazuje na to, że maluch będzie sporo ważył i mierzył, możemy zakupić nieco większy strój, do którego pociecha dorośnie.
Trzeba zaznaczyć, że wybór kombinezonu dla dziecka nie jest łatwy, gdyż na rynku funkcjonuje wiele firm oferujących śliczną odzież dla noworodków. Jednakże musimy mieć świadomość tego, że skóra niemowlaka jest bardzo delikatna i nietrudno o wysypkę czy podrażnienie, w związku z czym stawiamy tylko na markowe kombinezony, które nie uczulają, nie spierają się, dobrze się noszą i są miłe w dotyku. Mowa tu przykładowo o kreacjach takich firm jak: Bee Bo, Marks & Spencer, Babaluno, Didriksons, Motnercare, które może i kosztują sporo, ale za to są najlepszej jakości i bezpieczne dla malucha. Oczywiście, możemy je dostać nie tylko w tradycyjnych sklepach, ale i w e-butikach, dlatego aby je zakupić, wcale nie musimy wychodzić z domu, co jest ważne, gdyż noworodek potrzebuje częstej opieki rodziców.
Musimy zaznaczyć, że asortyment dziecięcych kombinezonów jest przeogromny, gdyż mogą być one wykonane m.in. z polaru czy weluru. Ponadto, zimowe fasony są od środka ocieplane np. futerkiem bądź kożuszkiem i najczęściej posiadają kaptur. Z pewnością, największym zainteresowaniem cieszą się kreacje jednoczęściowe, gdyż wtedy mamy pewność, że dziecko nie ma gołych pleców na skutek podwinięcia się kurteczki. Poza tym, większość spodenek jest zabudowanych i nie ma konieczności ubierania do nich bucików. Kiedy dziecko jest nieco starsze, można mu zakupić kombinezon dwuczęściowy, złożony ze spodni na szelkach i kurteczki.
Na uwagę zasługuje fakt, że kombinezony dla noworodków są bardzo kolorowe, najczęściej białe, różowe, niebieskie, żółte, zielone i zdobione fantastycznymi wzorami, np. misiami, lalkami, samochodzikami, w zależności od płci dziecka. Niektóre z nich mają dodatkowo naszywki, nadruki czy napisy, jednakże tak naprawdę najprostszy krój, jest najbardziej praktyczny, ponieważ nie sprawia problemów podczas prania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *