Jaki prezent na gwiazdkę dla chrześnicy/chrześniaka?

Święta Bożego Narodzenia, a przed nimi Mikołąjki, zbliżają się wielkimi krokami, dlatego pomału trzeba zacząć myśleć o prezentach. Zazwyczaj nie mamy większego problemu z zakupem upominków gwiazdkowych dla domowników, a wiec męża, żony czy dzieci, jednak z wyborem prezentów dla pozostałych członków rodziny często mamy już o wiele poważniejszy kłopot, szczególnie jeśli mowa tu o chrześniaku lub chrześnicy.

Przyjęło się w naszej tradycji, iż chrześnicy lub chrześniakowi kupujemy zwykle bardziej wymyślne i kosztowniejsze prezenty niż innym dzieciom w rodzinie. Dlatego warto poważnie zastanowić się jaki upominek wybrać dla dziecka, biorąc przy tym pod uwagę przede wszystkim jego wiek, ale także zainteresowania. Jeśli nie mamy pomysłu, warto też podpytać malucha co chciałby dostać pod choinkę, o czym marzy na święta.

Standardowe prezenty to oczywiście zabawki, z których ucieszy się praktycznie każde dziecko. Dziewczynce możemy kupić piękną lalkę Barbie lub domek dla lalek, małą kuchnię z przyborami kuchennymi albo matę do tańczenia, dla chłopca natomiast doskonałym wyborem będą różnego rodzaju samochody, kolejki lub koparki. Kilkulatkowi możemy kupić też zestaw policjanta lub strażaka, klocki LEGO albo sterowany helikopter. Upominkami, które nadają się zarówno dla chłopca jak i dziewczynki są pluszowe maskotki, zestawy kredek i mazaków, puzzle, różne gry planszowe albo przydatne ubrania, oczywiście adekwatne do płci dziecka. Jeśli możemy pozwolić sobie na droższe prezenty, dziecko na pewno ucieszy się z roweru, jeśli jeszcze go nie posiada.

Rower, telefon komórkowy, gra komputerowa czy nawet laptop to co prawda kosztowne prezenty, ale z pewnością przydatne dla starszego dziecka. Nastolatkowi możemy podarować w prezencie również ciekawą książkę, karnet na basen lub do Aquaparku, jeśli lubi wodne szaleństwo albo bilety do kina. Młodzież zazwyczaj ma już dość jasno określone zainteresowania, dlatego wiedząc co chrześniak lub chrześnica lubi robić w wolnym czasie, nie będziemy mieć problemu z wyborem upominku. Jeśli chłopiec pasjonuje się samolotami, możemy podarować mu model do sklejania, a jeśli samochodami – album z historią motoryzacji. Jeśli już zdecydujemy się na prezent dla chrześniaka lub chrześnicy, możemy uzupełnić go słodyczami i pięknie zapakować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *