Jaka rasa psa dla dziecka?

piesek-dla-dzieckaJeśli jesteśmy rodzicami i zdecydujemy się na przygarnięcie czworonoga pod własny dach, wówczas musimy dobrze zastanowić się nad wyborem odpowiedniej rasy psa. Chociaż dzieci na ogół uwielbiają psy, to trzeba wiedzieć, że nie każda rasa będzie dobrze tolerowała obecność malucha. Jeśli nie wiesz, czym kierować się przy wyborze gatunku psa, wówczas dobrze jest poznać kilka ras tych kudłatych czworonogów. Dzięki temu poznamy nie tylko najbardziej popularne rasy psów, ale i te mniej znane, które także mogą zawitać do naszego domu.

Psy z całą pewnością mają bardzo dobry wpływ na dzieci. To dzięki czworonogom nasze pociechy będą znacznie lepiej rozwijać się emocjonalnie, uczyć się szacunku oraz odpowiedzialności. Co więcej, pies może mieć działanie stymulujące, na przykład w sytuacji, gdy nasza pociecha nie będzie akceptowana przez rówieśników. To również pies może pomóc przejść naszemu dziecku przez najtrudniejsze chwile w życiu. Niewątpliwie więc korzyści z posiadania psa jest bardzo wiele. Wybierając rasę psa dla dziecka, trzeba jednak pamiętać, że na ogół każdy gatunek psów inaczej reaguje na obecność maluchów. Być może zainteresują nas towarzyskie rasy psów, takie jak na przykład psy rasy boo, maltańczyk czy pudel.

Tego rodzaju czworonogi są wręcz stworzone do kontaktu z ludźmi i są pieskami bardzo wesołymi oraz żywymi. Dokonując wyboru gatunku psa, na pewno trzeba wziąć pod uwagę to, jak wiele mamy dzieci oraz w jakim są one wieku. Dla psów nieufnych małe dzieci mogą być swego rodzaju zagrożeniem – wówczas zwierzaki mogą być zestresowane, co nie będzie dobrze wróżyło dla ich rozwoju. Niektóre rasy psów dodatkowo nie tolerują hałasu czy na przykład częstego brania na ręce. Dlatego w takich sytuacjach najlepiej rozważyć zakup takiego psa, który będzie odznaczał się nie tylko łagodnym charakterem, ale również cierpliwością. Taką rasą wydaje się być na przykład labrador retriever, więc można zastanowić się nad przygarnięciem piesków tego gatunku pod nasz dach.

Wybór rasy psa dla dzieci nie jest prostą sprawą i z całą pewnością wymaga wielu przemyśleć. Warto przeanalizować zachowania naszych dzieci, zwłaszcza tych małych i dopiero później spróbować znaleźć właściwy gatunek czworonoga. Pamiętajmy, że odpowiedni wybór będzie jednocześnie gwarancją dobrych relacji pomiędzy nami a naszym kudłatym przyjacielem. Im lepiej uda nam się znaleźć rasę psa, tym bardziej będziemy zadowoleni z jego obecności w naszym domu. Tym samym pies będzie dobrze czuł się zarówno w naszym towarzystwie, jak i naszych pociech.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *