Jak zrobić strój pirata?

kostium pirata Nie ulega wątpliwości to, że dzieci od lat fascynują się piratami, dlatego też podczas zabawy karnawałowej zawsze odnajdziemy chłopców za nich przebranych. Z pewnością, strój pirata jest bardzo oryginalny, czasami nawet przerażający, innym razem znów zabawny. Oczywiście, nie będziemy mieli żadnych problemów z jego kupnem lub wypożyczeniem, ale do najpiękniejszych należą te, które wykonane są samodzielnie. Przede wszystkim, są unikatowe, dopasowane do sylwetki i podczas ich tworzenia nie zabraknie dobrej zabawy.

Otóż, wykonanie przebrania zaczniemy od przygotowania spodni. W tym celu warto wykorzystać stare rybaczki, które można podziurawić, poprzecinać czy postrzępić ich nogawki. Jednym słowem, im bardziej zniszczone i wytarte spodnie, tym lepiej. W dalszym etapie musimy przygotować koszulę. Po pierwsze od białej koszuli odcinamy kołnierzyk, przycinamy nieco rękawy, a na dole stroju wycinamy duże trójkąty. Mile widziane są też koszule biało-granatowe w paski, które nieco poniszczymy za pomocą nożyczek. Poza tym, zawsze na białej koszuli możemy namalować paski za pomocą flamastrów. Kolejno z kawałku materiału wycinamy długą szarfę, którą maluch przewiąże się w pasie. Pamiętamy o tym, by zawiązać ją na supeł. Ponadto musi być ona odpowiednio długa, aby po zawiązaniu sięgała kolan.

Nie zapominamy o czarnych lub brązowych butach, które muszą mieć wysoką cholewkę, w związku z czym odpowiednie powinny być trzewiki. Oczywiście, cholewki muszą być nieco przysłonięte przez spodnie. Ważną rolę odgrywają także dodatki do kostiumu. W pierwszej kolejności należy wspomnieć tu o chuście, typu bandanka, którą wiążemy z tyłu głowy. Otóż, preferowany kolor chusty to czerwony. Nie ulega wątpliwości, że każdy szanujący się pirat musi mieć czarną przepaskę na oczy. Wykonujemy ją z kawałka czarnej tkaniny, do którego doszywamy czarną tasiemkę. Oprócz tego możemy stworzyć również rękę-hak za pomocą kartonu i starego wieszaka. Jednakże ten rekwizyt jest zalecany wyłącznie w przypadku starszych dzieci, ponieważ może się on okazać niebezpieczny. W związku z czym po wykonaniu pamiątkowych fotografii najlepiej jest go odłożyć na bok albo hak wykonać także z papieru.

Dobrym pomysłem jest też wykorzystanie papugi-maskotki jako dodatku do kostiumu. Z pewnością, najwygodniej jest ją przyszyć do ramienia, ale nie powinna być ona za duża, by nie utrudniała zabawy na parkiecie. Idealnym zwieńczeniem oryginalnego stroju pirata jest makijaż. Mowa tu głównie o grubych czarnych kreskach pod oczami i o czerwonych rumieńcach na policzkach. Poza tym, warto na zęba nakleić czarną naklejkę, gdyż szczerbaty pirat na pewno zrobi na wszystkich wrażenie. Dodatkową ozdobą może być sygnet na palcu lub wisiorek na szyi, który będzie cudownie się mienił w świetle.

Jak widać, przygotowanie stroju pirata jest łatwe i tak naprawdę nie zajmuje wiele czasu ani nie wymaga dużych środków pieniężnych, gdyż powstaje on głównie w oparciu o stare, zniszczone ubrania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *