Jak zrobić stroik wielkanocny do szkoły?

Jak zrobić stroik wielkanocny do szkołyDzieci w przedszkolu oraz młodszych klasach podstawówki często wykonują przed Wielkanocą stroiki z papieru i bibuły. Najładniejsze z nich ozdabiają potem salę. Czasami urządza się również konkursy na najładniejszy stroik. W starszych klasach konkurs może polegać na samodzielnym przygotowaniu dekoracji świątecznej w domu, a następnie zaprezentowaniu jej przed szkolną komisją.

Samodzielne wykonywanie stroików wielkanocnych może dawać dużo przyjemności, natomiast jeśli takie dzieło ma trafić do szkoły warto dobrze przemyśleć dobrze jak się za nie zabrać. Najbardziej klasyczne są stroiki w koszyczku. Natomiast jeśli dekoracja ma stać na stole czy szafce, to warto wybrać koszyczek bez rączki. Następnie można umieścić w nim wysianą wcześniej rzeżuchę lub owies. Wtedy można już układać pisanki, kurczaczki, baranki, zajączki itd. Jednak wielkanocny stroik w koszyczku może wyglądać zupełnie inaczej. Ważne aby był nieco głębszy. Ustawia się w nim kilka niewielkich doniczek z wiosennymi kwiatami. Następnie przestrzeń między doniczkami należy wypełnić mchem, sizalem lub sianem. Potem układa się jeszcze kilka pisanek i gotowe. Oczywiście taki stroik trzeba bardzo ostrożnie nieść do szkoły, żeby nic się nie uszkodziło.

Na konkursie szkolnym można również zaprezentować wielkanocny wianek do zawieszenia koło tablicy. Robi się go zwykle na podstawie z wikliny lub słomy. Dekorujemy go elementami, które mają przytwierdzone druciki lub takimi, które da się przykleić. Zwykle są to małe jajeczka, piórka, a także bazie i bukszpan. Taki wianek można ewentualnie zrobić na podstawie ze styropianu, którą obkleja się makaronem i ładnie maluje. Zresztą w ogóle wielkanocne dekoracje z makaronu mogą prezentować się bardzo ciekawie i oryginalnie. Podobnie zresztą jak figurki z masy solnej. Z pewnością każda komisja konkursowa doceni, jeśli elementami stroika wielkanocnego będą własnoręcznie wykonane baranki, kurczaczki i zajączki. W związku z tym warto poświecić trochę więcej czasu i włożyć więcej wysiłku, aby stroik rzeczywiście zasługiwał na miano dekoracji zrób to sam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *