postheadericon Jak zrobić prezent z pieluszek?

prezent z pieluszek

Kiedy nie masz żadnego pomysłu na prezent urodzinowy, świąteczny czy z okazji narodzin malucha, możesz pomyśleć o oryginalnym podarunku, który wykonasz samodzielnie. Oczywiście, nietypowy upominek można zrobić niemalże z każdego materiału, nawet z pieluszek dla dzieci. Na uwagę zasługuje fakt, że prezent z pampersów na pewno zrobi wrażenie na obdarowanej osobie, a nawet ją rozbawi i to nierzadko do łez. A, co najważniejsze na pewno zapadnie w pamięć i będzie wspominany przez lata.

Warto powiedzieć o tym, że z pieluszek można zrobić mnóstwo fanatycznych prezentów i nie jest to zadanie bardzo trudne, Przykładowo możemy tu wymienić pieluszkowe zabawki, w szczególności samochodziki, zamek, misie, lalki, bukiety kwiatów czy poduszki. Nie możemy tu pominąć tortów z pampersów, które na pierwszy rzut oka przypominają prawdziwe wypieki i prezentują się niezwykle smakowicie. Poza tym, w trakcie przygotowania upominku z pieluszek nie zabraknie dobrej zabawy, zwłaszcza gdy do współpracy zaprosimy najmłodszych. Oprócz tego, unikatowy podarunek nie będzie kosztował nas wiele, nie licząc ceny pieluszek i najczęściej wstążek, co na pewno jest jego kolejną zaletą, tym bardziej że tradycyjne podarunki świąteczne, imieninowe czy urodzinowe kosztują dosyć sporo i nie zawsze są trafione w przeciwieństwie do śmiesznych prezentów.

Jak zrobić tort z pieluszek?

  • Wykonanie tortu zaczynamy od przygotowania trzech warstw ciasta. W tym celu okręcamy pieluszki wokół siebie i zabezpieczamy je recepturkami. Pamiętamy o tym, że każda warstwa powinna być różnej wielkości. Należy zaznaczyć, iż wielkość danej warstwy jest uzależniona od liczby pampersów wykorzystywanych do jej stworzenia.
  • W dalszym etapie układamy warstwy jedna na drugą, zaczynając od największej. Następnie przytwierdzamy je do siebie za pomocą patyczka do szaszłyków.
  • Kolejno, przygotowujemy wstążkę, którą będziemy dekorować każdą warstwę. Mile widziane są tu różowe, żółte bądź niebieskie wstęgi, których końce po obtoczeniu każdej warstwy łączymy za pomocą kleju w pistolecie. Potem, z tej samej wstążki wykonujemy kokardy, którymi dekorujemy każdą warstwą.
  • Poza tym, tort możemy jeszcze upiększyć kwiatami, zwłaszcza różyczkami albo motylkami.

Reasumując, z pieluszek można stworzyć niepowtarzalne upominki, które na pewno wywołają uśmiech na twarzy bliskiej osoby, gdyż są zabawne i niepowtarzalne.

Wyraź swoją opinię