Jak zrobić kostium Spidermana?

Jak zrobić kostium SpidermanaKarnawał to czas szalonych imprez i balów karnawałowych. Niektóre z nich wymagają przygotowania jakieś ciekawego przebrania. Dotyczy to szczególnie zabaw organizowanych dla dzieci. Dziewczynki chętnie przebierają się za księżniczki, wróżki, motylki czy baletnice. Natomiast chłopcy chcą być najczęściej rycerzami, piratami, kowbojami czy superbohaterami. Jak w takim razie przygotować na przykład kostium Spidermana?

Żeby synek mógł się na kilka godzin zamienić w człowieka-pająka trzeba zrobić mu odpowiedni strój oraz maskę. Oczywiście zarówno różnego rodzaju kostiumy, jak i maski karnawałowe można znaleźć w sklepach i wypożyczalniach, jednak wielu rodziców zajmuje się tym samodzielnie. Jeśli chodzi o ubranie, to potrzebne będą niebieskie spodnie i bluzka. Najlepiej jak najbardziej dopasowane. Poza tym warto też kupić czerwone podkolanówki, które trzeba będzie naciągnąć na spodnie. Na bluzkę należy naszyć czerwony materiał z czarnym pająkiem. Ewentualnie można użyć do tego bibuły, ale wówczas przebranie będzie na pewno znacznie mniej trwałe.

Szablon maski można wydrukować z Internetu. Potrzebna będzie tylko kolorowa drukarka. Następnie wystarczy ją wyciąć, zrobić otwory na oczy i doczepić gumkę. Oczywiście możliwe jest również własnoręczne zrobienie maski Spidermana. Należy przygotować karton, farby, nożyczki i gumkę. Po odrysowaniu kształtu maski i wymierzeniu rozstawu oczu dziecka malujemy maskę na czerwono, a następnie robimy czarną sieć. Otwory na oczy również należy obrysować na czarno. Jeszcze ciekawiej będzie wyglądała maska zrobiona z masy papierowej lub gipsu, ale jej wykonanie wymaga nieco więcej czasu, a także pewnych umiejętności. Pamiętajmy, że maska karnawałowa dla dziecka ma się mu podobać. Dlatego najlepiej zająć się jej przygotowaniem wspólnie. To samo dotyczy zresztą całego kostiumu. Już sama praca nad nim jest ciekawa i zabawna. Natomiast uśmiech na twarzy malucha po przymierzeniu kostiumu jest absolutnie bezcenny. Kto wie, może wysiłki związane z robieniem stroju zostaną docenione aż na tyle, że synek zostanie królem balu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *