Jak zrobić dekoracje na początek roku szkolnego?

dekoracje-na-poczatek-rokuWraz z początkiem września rozpoczyna się szkolna rzeczywistość, która dla nauczycieli oznacza powrót do pracy, a dla uczniów do nauki. Z okazji rozpoczęcia roku szkolnego wielu pedagogów jest zobowiązanych do przygotowania dekoracji, które mają na celu umilić dzieciom powrót do szkolnych ławek i klas. Dekoracje na początek roku szkolnego powinny więc być dobrze przemyślane. Do ich stworzenia można wykorzystać wiele różnych materiałów.

W sieci można dzisiaj znaleźć bardzo dużo pomysłów przystrajanie klas na dzień matki, ojca, babci i dziadka, ale znacznie trudniej jest wyszukać propozycje dekoracji na początek roku szkolnego. Jeśli nie mamy zbyt wielu pomysłów na stworzenie ciekawej oraz oryginalnej dekoracji klasy, wówczas możemy sięgnąć do przyborów szkolnych, które prawie zawsze przywołują w naszych myślach dzień 1 września. Atrakcyjną dekoracją może być nawet zwykły rysunek, który przeniesiemy na duży karton. Można namalować na przykład postać dziewczynki lub chłopca, który będzie wesoło się uśmiechał i trzymał napis „witajcie”. W ten sposób można powitać zarówno starsze, jak i nieco młodsze dzieci z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego.

Można też stworzyć dekoracje na początek roku szkolnego poprzez wycięcie z kartonu takich przedmiotów, jak książki, piórniki, plecaki czy wiele innych rzeczy, które są kojarzone ze szkołą. By powrót do szkolnej rzeczywistości był znacznie milszy, można też zadbać o to, aby kolorowe dekoracje pojawiły się na stolikach uczniów. Stoliki można udekorować na przykład miniaturowymi figurkami, które swoimi kształtami będą nawiązywać do szkolnych akcesoriów i przyborów. Można też na nich porozstawiać kolorowe pojemniki z ołówkami i kredkami. Pomysłów jest naprawdę wiele i zazwyczaj stworzenie oryginalnej dekoracji na początek roku szkolnego jest uzależnione od inwencji i wyobraźni samego nauczyciela.

Ciekawą aranżację sali na początek roku szkolnego można też stworzyć poprzez sięgnięcie do pomysłów na wystrój sali w przedszkolu na jesień, zimę, wiosnę i lato.
Z początkiem roku szkolnego kojarzy nam się jesień, więc w takiej jesiennej tonacji także można utrzymać dekorację na 1 września.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *