Jak zrobić chłopięcy sweter na drutach?

Ciepły sweter dla chłopcaCiepły, solidnie wykonany i dopasowany do własnych, indywidualnych potrzeb sweter to bez wątpienia jeden z najbardziej niezbędnych elementów jesienno-zimowej garderoby zarówno dorosłych jak i najmłodszych. Dysponując zatem pewnymi umiejętnościami manualnymi, ciekawym pomysłem oraz chwilą wolnego czasu z powodzeniem można własnoręcznie zrobić na drutach elegancki sweterek dla dziecka.

Jak się okazuje, własnoręczne zrobienie na drutach dzianinowego sweterka dziecięcego nie jest wcale trudne i nie wymaga ani wielkiej wprawy ani dużego nakładu sił i czasu. Warto przy tym dodać, iż z pewnością samodzielnie, krok po kroku wykonany w ten sposób sweterek okaże się odzieżą nietuzinkową, oryginalną i niepowtarzalną, która z całą pewnością będzie doskonałym dodatkiem do sezonowej, dziecięcej odzieży na jesień i zimę.

Zależnie więc od własnych umiejętności manualnych, doświadczenia w posługiwaniu się drutami oraz dziecięcych preferencji samodzielnie możemy z powodzeniem zrobić zarówno ciepły sweter wełniany jak i dzianinowy z odpowiedniego koloru i typu włóczki. Bardziej zaawansowanym amatorom tego rodzaju robótek ręcznych polecamy również wykonanie krok po kroku dwukolorowego sweterka, na przykład w fasonie klasycznego, męskiego pulowera w kratę, romby lub kwadraty.

Z myślą o naszych najmłodszych pociechach możemy też z powodzeniem zrobić na drutach zapinany sweterek na guziki lub suwak. Innym pomysłem może być również wykonanie do takiego jesiennego, rozpinanego lub zakładanego przez głowę sweterka efektownego i oryginalnego kołnierza, który będzie można dowolnie układać. Po wyborze odpowiedniego fasonu przyszłego, chłopięcego sweterka oraz przygotowaniu niezbędnej ilości włóczki i pozostałych akcesoriów można już będzie przystąpić do pracy.

Samodzielne wykonywanie chłopięcego lub męskiego swetra na drutach najlepiej rozpocząć od zrobienia dowolnym ściegiem przedniej i tylnej części odzieży, którą następnie połączymy ze sobą. Z powodzeniem możemy zrobić również w ten sposób naprzemienne ściegi, które niezwykle efektownie prezentować się będą na gotowym już sweterku. Po zrobieniu przedniej lub bocznej części, w przypadku swetrów rozpinanych należy z kolei przygotować rękawy oraz pozostałe elementy, takie jak mankiety, ściągacze czy kołnierzyki. Na koniec trzeba mocno i dokładnie zszyć lub połączyć na drutach krawędzie swetra i gotowe!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *